Nowości w Dubaju

Do listy najmodniejszych lokali w Dubaju na początku 2018 roku dołączyło kilka nowych, otwarto największy na świecie sklep Rolexa i nowy park wodny Laguna Water Park. A kolejne atrakcje czekają na otwarcie…

W maju 2018 w JLT (Jumeirah Lake Towers) otwarto pierwszą z dubajskich pizzerii Jamiego Olivera (Jamie’s Pizzeria). Oprócz ręcznie formowanej pizzy pieczonej na cieście na zakwasie lub cieście pełnoziarnistym, w smakach klasycznych oraz w tych bardziej wyszukanych w restauracji podawane są sałatki, gorące przekąski i inne dania „al forno”. Cena pizzy nie przekracza 75 AED. Szczegóły tutaj. Również w JLT ulokowano restaurację El Mostacho, najnowsze miejsce grupy Bystro. Meksykański szef kuchni Isaac Mendoza zaprasza na autentyczne, domowe meksykańskie uczty w restauracyjnym standardzie. W El Mostacho podaje się burritos i nachosy oraz bardziej nietypowe dania. Można też kupić meksykańskie rękodzieła z Guadalajary czy Oaxaca… Więcej tutaj.

Laguna Water Park w La Mer – najnowszy wodny park zabaw w Dubaju – składa się z kompleksu zjeżdżalni wodnych z ekstremalnymi zjazdami, leniwej rzeki, strefy dla dzieci i symulatora surfingu ze sztuczną falą. Jest strefa basenowa z pięknymi plażami i stylowe plażowe szałasy. Goście Laguna Water Park mogą zjeść w jednej z kultowych restauracji, kawiarenek czy lodziarni La Mer, ponieważ dzięki systemowi całodziennych wejściówek z parku można wyjść na lunch i wrócić bez konieczności kupowania nowego biletu. Więcej tutaj.

Najnowszy obiekt w ZEA – TEPFactor Adventure – to prawdziwe wyzwanie intelektualne i fizyczne. Gra stawia przed drużynami rozmaite zadania podzielone na cztery kategorie. Drużyny składają się z 2-6 osób. Każda kategoria obejmuje cztery zadania. Kiedy drużyna poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami w każdej kategorii, może spróbować na podstawie wskazówek z poprzednich wyzwań rozwiązać kolejne zadanie, które daje prawo udziału w piątej, ostatniej kategorii wyzwań. Więcej tutaj.

Największy na świecie sklep Rolexa (z własną prywatną windą) otwarto na Fashion Avenue, będącej przedłużeniem centrum handlowego Dubai Mall. Poza sklepem, w Rolex Experience można zapoznać się z historią i tradycją marki, poznać zegarki, ich proces produkcyjny, sponsoring, działalność filantropijną i nie tylko.Więcej tutaj.

Otwarcie kolejnych atrakcji…

Pod koniec 2018 roku Caesars Palace Bluewaters Hotel, słynna marka hotelarska z Las Vegas, zamierza otworzyć na dubajskiej wyspie Bluewaters u wybrzeży JBR dwa luksusowe hotele, w których znajdzie się centrum konferencyjne i klub plażowy. Na gości będzie tu czekać 450 metrów prywatnych plaż, setki ekskluzywnych pokoi, kilka krytych i odkrytych basenów, stref odnowy biologicznej, restauracji i… olśniewające widoki. Więcej tutaj. Na przepięknej dubajskiej plaży Jemairah powstaje Mandarin Oriental Jumeirah Beach – nowy ośrodek wypoczynkowy, w którym znajdzie się 200 luksusowych pokoi i apartamentów oraz 12 willi na wodzie, dostępnych z prywatnego pomostu. Będą baseny typu infinity przy każdej willi i prywatna platforma pływacka, z której można dostać się wprost na spokojne morskie wody. W hotelu powstaje dziewięć restauracji i barów, w tym jedna umieszczona wprost na pomoście, z myślą o pasażerach prywatnych jachtów. Więcej tutaj.

Do dubajskich atrakcji pod koniec 2018 roku dołączy Elektryczny Ogród Botaniczny ze sztucznie stworzoną roślinnością, która będzie rozświetlać się i poruszać. Za projektem ogrodu rzeźb nad brzegiem Dubai Creek stoi dwójka artystów z Kuwejtu, Alia Farid i Aseel AlYaqoub. Projekt został wyłoniony w konkursie zorganizowanym przez Centrum Art Jameel. Więcej tutaj. Również pod koniec 2018 roku otwarty zostanie Cityland Mall, pierwsze na świecie centrum handlowe zainspirowane naturą. Na 1,125 tys. m kw. znajdzie się 350 sklepów, w tym ponad 100 sklepów z modą, 20 kompleksów gastronomicznych, restauracje na tarasie, stylizowane ogrody stworzone przez pracownię Miracle Garden Landscaping, do tego multipleks VOX, Fabyland i kryty park rozrywki dla dzieci. Obiekt będzie znajdować się w pobliżu Global Village. Więcej tutaj.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24