Nowy Dreamliner w barwach LOT

LOT odebrał ósmego i zarazem ostatniego z zamówionych samolotów typu Boeing 787-8 Dreamliner. Nowa maszyna wylądowała w Warszawie w sobotę.

– Do floty LOT-u dołączył już ósmy samolot dalekiego zasięgu Boeing 787-8 Dreamliner. Nowa maszyna umożliwi nam zwiększenie częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio. Będzie też od sierpnia na stałe wykonywała rejsy z Warszawy do Newark, a w niedalekiej przyszłości umożliwi uruchomienie kolejnych nowych połączeń” – powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania maszyny w Everett koło Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Nowa maszyna pozwoli LOT-owi zwiększyć od połowy lipca br. częstotliwość rejsów do Seulu – z trzech do pięciu w tygodniu – i do Tokio – z trzech do czterech tygodniowo. Od początku sierpnia br. dreamliner będzie już obsługiwał trasę Warszawa – Newark w USA. LOT po czterech i pół roku przerwy wznowił to połączenie i realizuje je wynajętym samolotem Boeing 767-300.

B787-8 może zabrać na pokład 252 pasażerów. LOT w przyszłym roku ma odebrać trzy nowe Boeingi 787-9 Dreamliner, a czwarty ma trafić do spółki w roku 2019. To większe dreamlinery od tych, które obecnie ma firma. Nowe maszyny zabiorą na pokład 294 pasażerów. W tym modelu także będą trzy klasy, ale w klasie biznes będzie więcej foteli – 24.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24