Nowy hotel na Długim Targu w Gdańsku

Na gdańskim Długim Targu powstanie nowy hotel. Obiekt zajmie trzy przylegające do siebie kamienice i będzie miał standard 3* Superior. Szacowana wartość inwestycji to 11 milionów euro.

Projekt „Długi Targ” tworzą trzy przylegające do siebie kamienice, które zostaną przekształcone w hotel. Początkowo koncepcją inwestora było stworzenie 5* butikowego hotelu, jednak w wyniku zmieniających się warunków rynkowych, pomysł ten został zrewidowany w odpowiedzi na potrzeby rynku i podobnie jak w wielu miastach europejskich – powstanie modny hotel 3* Superior.

Do dyspozycji gości oddanych zostanie 88 pokoi oraz apartamentów zlokalizowanych na czterech piętrach. Będzie także prawie 1.000 m2 powierzchni handlowej lub na dodatkowe usługi hotelowe takie jak: restauracja, centrum odnowy oraz butiki.

Na Projekt hotelowy „Długi Targ” składa się nieruchomość nabyta przez Von der Heyden Group w drodze przetargu zorganizowanego przez Bank Millenium w 2006 roku. Trzy przylegające do siebie kamienice zlokalizowane są w samym sercu staromiejskiego Gdańska, na rogu ulic Długiego Targu
i Mieszczańskiej, niemal naprzeciwko słynnej fontanny Neptuna oraz zabytkowego Dworu Artusa. W połowie lutego 2015 r. zakończyły się negocjacje dotyczące finansowania projektu „Długi Targ” i została podpisana umowa na finansowanie.

– Rozpoczęcie tego wyjątkowego projektu zabrało nam bardzo dużo czasu. Początkowo nasze plany zostały pokrzyżowane przez kryzys finansowy w wyniku którego zaprzestano finansowania projektów hotelowych w Europie i w Polsce w szczególności. Następnie, Von der Heyden Group skupił się na innych projektach. Powstałe opóźnienie nie stanowi jednak problemu, gdyż jesteśmy w posiadaniu trzech kamienic we wspaniałej lokalizacji i czas nie jest w tym przypadku aż tak istotny. Jesteśmy pełni entuzjazmu dla tego projektu i jesteśmy przekonani, że nowy IBB Blue Hotel Gdańsk będzie sukcesem finansowym – mówi Sven von der Heyden, właściciel Von der Heyden Group. 

Inwestor znajduje się obecnie w końcowej fazie prac projektowych prowadzonych we współpracy z lokalnym architektem, Panem Michałem Skwarło oraz z Tomaszem Wojtkowiakiem – projektantem wnętrz, jak również w trakcie przygotowywania dokumentacji technicznej i prac przygotowawczych do zorganizowania przetargu na Generalnego Wykonawcę. Rozpoczęcie prac budowlanych planuje się na wrzesień 2015 r., a zakończenie na wiosnę 2017 r. Inwestycja będzie miała wartość 11 milionów euro.

– Istnieją takie lokalizacje, w które wierzysz wbrew wszelkim rachunkom ekonomicznym, estymacjom, doradcom i innym zaklinaczom IRR. Po prostu wierzysz, jesteś cierpliwy i pokorny, aż przychodzi ten czas, że to zaklinacze zmieniają zdanie, a Twój projekt ożywa – to też jest timing. Właśnie to przeżywamy, projekt „Długi Targ” rewanżuje się nam za naszą wiarę w niego – mówi Adam Trybusz, prezes Zarządu Długi Targ Sp. z o.o.

Charakter fasady zostanie zachowany, jednocześnie wnętrza będą miały charakter współczesny i będą pełne nowoczesnych rozwiązań. Inwestor posiada już niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia prac budowlanych, jednak że w pierwszej kolejności odbędzie si ę przetarg na Generalnego Wykonawcę, który zostanie rozstrzygnięty do lata 2015 r. Prowadzone są również prace projektowe mające na celu zoptymalizowanie liczby pokoi hotelowych oraz funkcji parteru. Prace budowlane nie rozpoczną się we wrześniu 2015 r., aby nie zakłócać wakacyjnej atmosfery na Długim Targu.

Otwarcie nowego hotelu planowane jest na wiosnę 2017 r. Operatorem hotelu IBB Blue Hotel Gdańsk będzie sieć hotelowa: IBB Hotel Collection (IBBHC).

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24