Nowy przewoźnik na polskim rynku lotniczym

Linie lotnicze flydubai  rozpoczęły realizację codziennych bezpośrednich lotów na trasie Dubaj – Kraków.

– Jako pierwszy przewoźnik realizujący codzienne loty na trasie Dubaj – Kraków cieszymy się z możliwości, jakich to nowe połączenie dostarczy gospodarce i turystyce zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i w Polsce. Trasa obsługiwana jest przez najnowszą maszynę w naszej flocie, która zagwarantuje pasażerom niezapomniane wrażenia z podróży. Pasażerowie  wylatujący z Krakowa będą mogli skorzystać z połączeń do ponad 200 miejsc z przesiadką z Dubaju. Zyskają również okazję, by odkryć ten popularny kierunek turystyczny –mówi Jeyhun Efendi wiceprezes ds. operacji handlowych flydubai.

Loty na trasie Dubaj-Kraków są obsługiwane przez najnowszy samolot we flocie flydubai, Boeing 737 MAX 8. Boeing został wyposażony w rozkładane łóżka w klasie biznes, zapewniając komfort i spokojny sen podczas lotu. Natomiast w klasie ekonomicznej są umieszczone nowe fotele, zaprojektowane tak, by zoptymalizować przestrzeń i zapewnić wygodę pasażerom podczas lotu. Samolot linii flydubai posiada również ekrany full HD.

Linia lotnicza flydubai powstała w 2009 roku i od tamtej pory stworzyła sieć ponad 90 połączeń do 47 państw, m.in. w Afryce, Azji Środkowej, na Kaukazie, w Środkowej i Południowo-Wschodniej Europie. Flota składa się z  61 samolotów (Boeingów 737 MAX 8 i Boeingów Next Generation 737-800).

W ramach wspólnej obsługi połączeń i współpracy między Emirates i flydubai na tej trasie, pasażerowie obu linii będą mogli dotrzeć do kilkuset miejsc na całym świecie z przesiadką w Dubaju.

W otwarciu połączenia lotniczego Kraków-Dubaj wzięli udział (od lewej): Thierry Aucoc, wiceprezes ds. handlowych (Europa i Federacja Rosyjska) w Emirates, Paweł Galiak, dyrektor handlowy Kraków Airport, Robert Rostek, polski ambasador w ZEA, dr Yousif Eissa AlSabri, ambasador ZEA w Polsce, Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych (ZEA, Bliski Wschód, Europa i WNP) w spółce flydubai i Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

 

– Dzięki tej współpracy pasażerowie mogą w łatwy i wygodny sposób kontynuować podróż do ponad 90 lotnisk docelowych w ofercie flydubai, które uzupełniają sieć tras linii Emirates, obejmującą sześć kontynentów i ponad 80 krajów –  zaznacza Thierry Aucoc, wiceprezes ds. handlowych w linii Emirates. – Przez lata funkcjonowania obie linie lotnicze rozwijały się niezależnie i osiągały sukcesy. Ich współpraca i uzupełniające się modele biznesowe zapewnią wiele korzyści zarówno pasażerom, obu liniom lotniczym, jak i Dubajowi. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia.  Przewidujemy wielki sukces flydubai na polskim rynku.

Rezerwując bilety w ramach wspólnej obsługi połączeń, pasażerowie linii Emirates otrzymają dodatkowe posiłki oraz będą przysługiwać im limity bagażu rejestrowanego Emirates podczas lotów obsługiwanych przez flydubai zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej. 

Połączenie oferowane przez nowego przewoźnika: linię lotniczą flydubai  z krakowskiego lotniska do portu lotniczego Dubaj otwiera szerokie możliwości podróży dla pasażerów z południowej Polski. Stało się to możliwe także dzięki porozumieniu pomiędzy liniami flydubai i Emirates – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Kraków i Małopolska łączą w sobie wielowiekową tradycję i nowoczesność –  są  wysoko oceniane przez zagranicznych inwestorów i zauważane w międzynarodowych rankingach. Bogata oferta turystyczna i kulturalna umożliwia zaplanowanie wypoczynku o każdej porze roku. Nowe połączenie jest szansą dla dalszego rozwoju naszego regionu i stworzenia kolejnych miejsc pracy – dodał.

Ceny za loty w dwie strony w klasie ekonomicznej zaczynają się od 2325 AED / 1121 PLN brutto, a w klasie biznesowej od 6755 AED / 8231 PLN brutto.

 

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24