Od maja stałe połączenie British Airways Kraków-Londyn

1 maja 2015 r. British Airways zainauguruje rejsy pomiędzy Kraków Airport, a London Heathrow. Połączenie będzie całoroczne.

W sezonie letnim połączenie realizowane będzie cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele), a w sezonie zimowym trzy razy w tygodniu (wtorki, piątki i niedziele).

British Airways operował już z krakowskiego lotniska w latach 1997-2009. Powrót do Krakowa brytyjskiego przewoźnika jest uwieńczeniem długich starań. Władze lotniska uważają je za swój wielki sukces Kraków Airport. Nowe połączenie to wzmocnienie oferty krakowskiego lotniska dla klienta biznesowego, a także poszerzenie możliwości lotów tranzytowych.

W 2013 roku z połączeń lotniczych pomiędzy Krakowem a Wielką Brytanią skorzystało 950 tysięcy osób, o 12% więcej niż rok wcześniej. W ubiegłym roku do Londynu poleciało bądź z Londynu wróciło 377 tysięcy pasażerów. Według danych krakowskiego lotniska najwięcej osób podróżuje, by odwiedzić rodzinę (ponad 40%), na drugim miejscu są wyjazdy turystyczne (prawie 38%). Co dziesiąty pasażer określa swoją podróż jako biznesową. Najliczniejsze grupy podróżnych to menedżerowie i specjaliści z wyższym wykształceniem oraz sprzedawcy i pracownicy sektora usług. 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24

Close