Oszczędzaj czas i ratuj planetę

W nawiązaniu do obchodzonego 22 kwietnia, Światowego Dnia Ziemi, zespół GoEuro stworzył listę 15 popularnych połączeń między miastami europejskimi, w przypadku których wybór pociągu jako środka transportu okazuje się nie tylko najszybszym sposobem podróży, ale jest również o wiele bardziej przyjazny dla środowiska!

Panuje opinia, że latanie samolotem jest najlepszym sposobem na podróżowanie po Europie, co nie zawsze jest prawdą. Zespół GoEuro porównał najpopularniejsze połączenia w Europie i znalazł 15, w przypadku których to pociąg okazał się lepszym wyborem.

Wśród nich znalazły się następujące trasy:
– Barcelona – Madryt
– Monachium – Wiedeń
– Bruksela – Paryż
– Londyn – Manchester
– Londyn – Paryż
– Monachium – Frankfurt
– Walencja – Barcelona
– Marsylia – Lyon
– Manchester – Edynburg
– Londyn – Leeds
– Mediolan – Rzym
– Amsterdam – Paryż
– Amsterdam – Düsseldorf
– Amsterdam – Bruksela
– Rzym – Wenecja
Pociągi wciąż są jednym z najbardziej efektywnych środków transportu w Europie. Panuje przekonanie, że jeśli lot samolotem trwa godzinę, to tylko tyle czasu faktycznie potrzebujemy na podróż. Zapominamy jednak o czasie dojazdu na lotnisko oraz o zalecanych dwóch godzinach na odprawę. Za pomocą wyszukiwarki GoEuro, podróżni mogą porównać rzeczywisty czas niezbędny, aby pokonać wybrany dystans, a tym samym dokonać świadomego wyboru pomiędzy podróżą pociągiem, autobusem, a samolotem.

Zestawienie GoEuro powstało z uwzględnieniem czasu podróży na/z lotniska za pomocą transportu publicznego, czasu odprawy na lotnisku oraz czasu przelotu. Następnie, na podstawie tych danych, serwis EcoPassenger, opracował raport porównujący wpływ tych podróży na środowisko. Zawarto w nim dane dotyczące emisji CO² oraz spalania paliwa na każdej z podanych tras, a także liczbę pasażerów, którzy mogą jednocześnie pokonywać tę drogę danym środkiem transportu.
Najbardziej imponującym przypadkiem, biorąc pod uwagę kryterium zaoszczędzonego czasu, okazała się podróż z Brukseli do Paryża, w przypadku której decydując się na transport kolejowy, pasażerowie mogą skrócić czas podróży aż o 2 godziny i 38 minut.
Natomiast podróż z Londynu do Paryża pociągiem, poprzez mniejszą o ponad 106,3 kg emisję dwutlenku węgla, okazała się znacznie bardziej przyjazna środowisku niż podróż samolotem, zajmując przy tym prawie tyle samo czasu.

Aby zobaczyć pełne zestawienie przygotowane przez zespół GoEuro, odwiedź dedykowaną stronę internetową.
GoEuro to wyszukiwarka połączeń komunikacyjnych, umożliwiająca wyszukiwanie oraz porównywanie połączeń kolejowych, autokarowych i lotniczych na terenie Europy, a także zakup biletów. Współpracując z ponad 500 przewoźnikami, GoEuro rewolucjonizuje proces planowania podróży poprzez oferowanie użytkownikom znacznie szerszego wyboru połączeń, przystępnych cen i czasu podróży oraz łatwego sposobu dokonywania rezerwacji. GoEuro daje podróżnym możliwość wyszukiwania połączeń z i do dowolnego miejsca, uwzględniając nawet małe miasteczka i wioski, pokazując najbardziej optymalne połączenia komunikacyjne, które bazują na cenie, całkowitym czasie trwania podróży, a także udogodnieniach, eliminując konieczność odwiedzania kilku stron internetowych naraz w celu zaplanowania poszczególnych etapów wyjazdu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24