Pałac Charlottenburg otwarty po kosztującej 4,5 mln euro renowacji

Pałac Charlottenburg w Berlinie został ponownie otwarty dla zwiedzających w całości, po trwającym dwa lata kapitalnym remoncie.

Odrestaurowanie nowego skrzydła pochłonęło 4,5 mln euro. Przeprowadzono renowację wnętrz i całkowicie odnowiono dach i elewacje. Inwestycja stanowi część większego projektu renowacji wycenianego na 14,3 mln €. Prace mają zakończyć się w 2017 r. Obecne prace remontowe mające na celu wydłużenie żywotności pałacu, ostatnie remonty miały miejsce w latach 1950 i 1960. Pałac jest głównym wabikiem dla turystów z całego świata odwiedzających Berlin.

Barokowy i rokokowy Charlottenburg w Berlinie pochodzi z końca XVII wieku, i był ulubionym pałacem króla Prus, Fryderyka Wielkiego. Budowę zapoczątkował jego ojciec, Fryderyk I. Zwiedzający mogą ponownie podziwiać odnowione „Nowe skrzydło” wybudowane przez Fryderyka w latach 1740-42). Główną atrakcją rezydencji jest wspaniały „Biały Salon”, a także kolekcja obrazów zgromadzona przez Fryderyka Wielkiego. Rodzina królewska Hohenzollernów została obalona po pierwszej wojnie światowej, a pałac sam doznał poważnych szkód przez w wyniku bombardowań w czasie II wojnie światowej.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24