Palestyna krajem partnerskim TT Warsaw 2015

Krajem partnerskim 23. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2015 będzie Palestyna. Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 26-28 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

TT Warsaw to wydarzenie, na które czeka cała branża turystyczna. Po sukcesie poprzedniej edycji zainteresowanie wystawców jest bardzo duże, a wielu z nich już dokonało rezerwacji. Oprócz sprawdzonych elementów, takich jak sektor nowych technologii, Event Zimowy czy konkursy, organizator, firma MT Targi Polska, zapowiada nowości w programie.

– To wydarzenie jest na stałe wpisane w kalendarz branży turystycznej, więc również i w tym roku zamierzamy stanąć na wysokości zadania. Cały czas rozmawiamy z wystawcami, już teraz mamy potwierdzonych przedstawicieli 35 krajów. Rozwijamy TT Warsaw i jestem przekonany, że z roku na rok widać, że podążają one zgodnie z zapotrzebowaniem branży – mówi Andrzej Kozłowski, wiceprezes MT Targi Polska, Targi TT Warsaw.

Krajem Partnerskim TT Warsaw 2015 będzie Palestyna. Do tego niewielkiego bliskowschodniego kraju od lat przybywają Polacy, którzy odwiedzają zabytki Ziemi Świętej. Warto jednak pamiętać, że Palestyna to miejsce, które jest ważne dla wyznawców trzech monoteistycznych religii.

Na szlaku turystycznym oprócz Jerozolimy obowiązkowa jest wizyta w Betlejem w Grocie Narodzenia i bazylice Narodzenia Pańskiego. Z kolei Hebron, uważany za jedno z najstarszych miast świata, związany jest z postaciami Abrahama i króla Dawida. Jerycho natomiast, położone 270 metrów pod poziomem morza, obfituje w liczne stanowiska archeologiczne.

Do mniej popularnych miejsc, choć wartych uwagi, należy m.in. Ramallah. Miasto to zostało założone w XVI wieku przez arabskich chrześcijan z Jemenu, a dziś mieści siedzibę władz. Kwitnie tam także życie kulturalne. Turyści poszukujący wypoczynku powinni odwiedzić Gazę, która może poszczycić się piękną śródziemnomorską plażą.

Usytuowanie Palestyny u zbiegu Europy, Afryki, Azji i Morza Śródziemnego powoduje, że tereny te cechuje ogromna różnorodność biologiczna i geologiczna. Walorami tego państwa są także smaczna kuchnia oraz różnorodne rzemiosło – od wyrobów z drewna oliwnego zdobionego m.in. macicą perłową, poprzez hafty, ceramikę czy dywany. Inne ciekawostki tego kraju będzie można poznać już w listopadzie podczas TT Warsaw.

Targi TT Warsaw 2015 odbędą się pod Patronatem Honorowym: Ireneusza Rasia – posła na Sejm RP, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Adama Korola – Ministra Sportu i Turystyki, Janusza Piechocińskiego – Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Hanny Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Wydarzeniu patronować będą również Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Niewiadomski – Prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Łukasz Jeziorski – Burmistrz Dzielnicy Wawer.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24