Pierwszy dzień MTT Warsaw 2018 za nami

W Pałacu Kultury i Nauki, w samym centrum Warszawy rozpoczęła się 26 Edycja TT WARSAW. Zarówno większość wystawców, jak i uczestnicy chwalili powrót imprezy do Centrum Stolicy. Honorowym gościem tegorocznych targów są Włochy reprezentowane przez osiem regionów i blisko 90 wystawców ze słonecznej Italii.

Poza Włochami na większą skalę wystawiało się kilka Krajów: Bułgaria, Izrael, Grecja Gruzja, Turcja, dało się zauważyć kilka innych: Słowacja, Czechy, Rumunia, Mołdawia, Malta, Macedonia, Czarnogóra, Serbia, Litwa, Białoruś z ofertą bezwizowych wyjazdów do Grodna i Brześcia, Ukraina, z Rosji St. Petersburg, Armenia, ponadto z Azji poza wspomnianym Izraelem i Indiami były Palestyna i Jordania z Bliskiego Wschodu, coraz bardziej atrakcyjny Dubaj, ponadto Tajlandia i Sri Lanka, z Afryki; Egipt, Maroko, Tunezja i RPA, i niewielkie stoisko Etiopii. Amerykański kontynent reprezentowały Kuba, Panama i Dominikana oraz niewielkie stoisko biura podróży „New York” z Białegostoku z tekturową sylwetką Trumpa z którym można było zrobić sobie selfie i wielkim, czerwonym napisem CANADA.

Z Polski poza Małopolską, Mazowszem i Lubelszczyzną zwracało uwagę stoisko Ministerstwa Rolnictwa propagujące turystykę wiejską, ponadto jest Toruń, Kraków, Bałtów z dinozaurami i Uniejów, promujący tutejsze termy z Indianinem odzianym w, ozdobiony piórami barwny strój.

Na kolejne dni targów wstęp dla publiczności jest bezpłatny, pod warunkiem rejestracji internetowej, dla branży zaplanowano na targach sporo ciekawych konferencji, spotkań i paneli, dla odwiedzających spotkania z podróżnikami, Jankiem Melą, Pawłem Wrońskim, Łukaszem Nowakiem, Jakubem Juszczyńskim i in.

Na Gali w Klubie „Mirage” po pierwszym dniu targów odbyło się ręczenie nagród za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoiska targowe: 1 miejsce – Italian Tourist Board (ENIT), 2. Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki (IGTO POLSKA) 3. Małopolska Organizacja Turystyczna. Wyróżniono stoiska Bułgarii, Indii, Gruzji, Prima Holiday i Polskiej Organizacji Turystycznej.

Targową nowością był konkurs „AcTTive”. W kategorii za Najlepszy produkt Turystyki Aktywnej nagrodę otrzymało poznańskie Biuro Turystyczne LOGOS TRAVEL za produkt „Biegaj i zwiedzaj” – „Korona Maratonów Świata”, Wyróżnienia otrzymały Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Krajowe Stowarzyszenie Turystyki Przyjazdowej Mołdawii oraz Czeski Urząd Turystyki CZECH TOURISM.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24