Dzięki Cameron Diaz powstanie pociąg, który pojedzie 1200 km/h

Pociągi, które dzięki zastosowaniu technologii próżniowej pozwolą ludziom podróżować z prędkością 1200 kilometrów na godzinę? Brzmi to trochę jak science fiction, ale jest bliższe, niż nam się wydaje.

Firma Transport Technologies Inc Hyperloop zamierza rozpocząć wprowadzanie pierwszych rozwiązań w przyszłym roku w Kalifornii. Firma już podpisała umowy z właścicielami gruntów w środkowej Kalifornii, na których powstanie testowy tor. Na budowę długiego na 8 kilometrów toru, na którym ma zostać sprawdzone, czy system będzie działać, zostanie wydane 100 milionów dolarów. Jeśli eksperyment się powiedzie, wkrótce pierwsi pasażerowie  będą mogli podróżować z Los Angeles do San Francisco w zaledwie 30 minut .

Po raz pierwszy koncepcja została zaproponowana w 2013 roku przez miliardera Elona Muska, prezesa Tesla Motors i SpaceX. Pracujący w San Francisco przedsiębiorca wpadł na szalony pomysł stworzenia ultraszybkiej kolei, by ułatwić sobie spotkania z mieszkającą w Los Angeles aktorką Cameron Diaz, z którą się wówczas spotykał. Uczucie nie przetrwało, ale innowacyjny pomysł ma szansę się ziścić.

fot. Eksperymentalny tunel Hyperloop

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24