Pierwszy śnieg w Tatrach

W nocy z wtorku na środę w Zakopanem zaczął padać pierwszy śnieg, a temperatura spadła do 0 stopni. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

W Tatrach, na szczytach gór leży około 30 cm śniegu. Termometry na Kasprowym Wierchu wskazują minus 8 stopni Celsjusza. Warunki do uprawiania turystyki są złe. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosili w środę rano pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego dla całego obszaru Tatr. W górach cały czas pada śnieg. Szlaki w wyższych partiach Tatr są mocno oblodzone. W najwyższych partiach gór ma sypać przez kilka najbliższych dni i na najwyższych szczytach biała pokrywa może mieć nawet ponad metr grubości. Ale i w dolinach atak zimy daje o sobie znać.

– Szczególnie uważać muszą kierowcy. Wielu z nich wciąż nie zmieniło opon na zimowe. Temperatura około -1 stopnia C. powoduje, że śnieg zamarza tworząc na drogach niebezpieczną gołoledź. Do tego dochodzą mgły i chwilowe śnieżyce – informuje Tygodnik Podhalański.

fot: kamery PKL

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24