Po weekendzie rusza remont Dworca Centralnego

Po weekendzie rozpocznie się kolejny etap modernizacji Dworca Centralnego.

W hali głównej, zamiast szklanych kubików, pojawią się nowe lokale usługowe. Powstanie również antresola, na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć schodami ruchomymi.

Zmienią się nieremontowana dotychczas galeria zachodnia, wraz z dojściem do stacji WKD Śródmieście, i część galerii północnej. Dodatkowo lokale na galerii zachodniej zostaną przeniesione na jedną stronę, dzięki czemu będzie więcej miejsca w podziemnych korytarzach.

– Z użytku wyłączone zostaną jedne ze schodów, prowadzące na perony WKD. Podróżni będą jednak mogli skorzystać z pomocy ochrony dworca, dostępnej pod numerem telefonu (22) 474 13 13. Prace prowadzone w galeriach na żadnym etapie inwestycji nie będą wymagały zawieszenia ruchu pasażerskiego w tej części dworca – informuje PKP.

Pierwszy etap ma zakończyć się w maju. Później wykonawca będzie pracował w innych częściach hali głównej, bliżej wyjść. Inwestycja ma zakończyć się w pod koniec 2015 roku.

W czasie remontu na dworcu pojawią się znaki, które wskażą drogę podróżnym. Informacją mają służyć pracownicy PKP. O zmianach dowiemy się także ze specjalnych ulotek.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24