„Pociąg do kultury” rusza z Wrocławia do Berlina

30 kwietnia ruszy specjalne połączenie kolejowe między Berlinem i Wrocławiem. „Pociąg do kultury”, będzie kursował w weekendy i ma przybliżyć berlińczykom wydarzenia artystyczne organizowane we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.

Stolica Dolnego Śląska nie ma bezpośredniego połączenia z Berlinem od grudnia 2014 r. Wówczas zlikwidowano połączenie, które obsługiwało PKP Intercity.

Pociąg relacji Berlin-Wrocław będzie kursował w weekendy, od 30 kwietnia. Przewidziano połączenie z Berlina do Wrocławia w sobotę oraz dwa połączenia z Wrocławia do Berlina – w sobotę wieczorem i w niedzielę. Połączenie uruchomią dwa niemieckie landy – Brandenburgia i Berlin, a touroperatorem będą Koleje Dolnośląskie. Połączenie ma funkcjonować do września.W pociągu będzie rozprowadzana gazeta w języku niemieckim z informacjami dotyczącymi wydarzeń i koncertów. Celem przedsięwzięcia jest dowóz turystów, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniach ESK do Wrocławia.

– Niestety, podróż nie będzie bardzo krótka, bo potrwa 4 godziny i 32 minuty. Bilet w jedną stronę w promocyjnej cenie będzie kosztować 19 euro, tyle, ile się płaci za weekendowe promocje kolejowe w Niemczech. Pociąg jest dofinansowany – tłumaczy Grzegorz Roman, doradca prezydenta Wrocławia ds. połączeń aglomeracyjnych.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24