Pociąg nad morze

W wakacje w rejonie nadmorskim w sezonie letnim będzie kursowało około 50 dodatkowych par pociągów. Pociągi te ułatwią podróż na trasach: Słupsk-Ustka i Lębork-Łeba. Z Warszawy do Ustki wyruszy pociąg „Słoneczny”. Kolejny połączy Bydgoszcz z Helem.

Dodatkowe pociągi pojadą na trasach na których nie kursują w ciągu roku: ze Słupska do Ustki i z Lęborka do Łeby. Na trasę Słupsk-Ustka-Słupsk dziennie wyjedzie 18 par pociągów, a na trasę Lębork-Łeba-Lębork – 12 par. Na trasie: Lębork – Gdynia Główna liczba pociągów wzrośnie z 40. do 42. par, Gdynia Główna – Władysławowo z 24. do 32., a na trasę Gdynia Główna-Hel zamiast 22. wyjedzie 30 par pociągów.

Pociąg „Słoneczny” relacji Warszawa Zachodnia-Ustka rozpocznie kursowanie w sobotę 23. czerwca. Połączenie to uruchamiane jest na wakacje już po raz czternasty. „Słoneczny” będzie kursował do 2. września 2018. „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery (rower można przewieźć za darmo). Na pokładzie dostępny jest też catering. Psa nad morze przewieziemy „Słonecznym” za darmo.

 

Podróż z Warszawy do Ustki trwa niespełna pięć i pół godziny. Z Warszawy do Gdańska trzy godziny. Ze stacji Warszawa Zachodnia pociąg będzie wyjeżdżał codziennie o 6.29. W podróż powrotną pociąg będzie wyruszał z Ustki o 12.42 i dotrze do Warszawy o 18.25. Pociąg będzie się zatrzymywał m.in. w Ciechanowie, Mławie, Działdowie, Iławie, Malborku, Tczewie, Gdańsku Głównym, Oliwie, Sopocie, Gdyni Głównej, Wejherowie, Lęborku i w Słupsku. W ubiegłym roku z tego połączenia skorzystało prawie 112 tys. osób.

Fot.: https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24