Pokój prasowy: nowe narzędzie współpracy hotelarzy z mediami

Pokój Prasowy to pierwszy program relacji z mediami i blogosferą, który ma pomóc hotelom i pensjonatom w budowaniu wiarygodnych opinii o bazie noclegowej.

Internet jest pełen opinii i komentarzy anonimowych, użytkowników oceniających branże hotelową. A klienci często podejmują decyzje konsumenckie w oparciu o nieprofesjonalne, nie koniecznie rzetelne recenzje.

W odpowiedzi na potrzebę jakościowych komentarzy i recenzji powstał projekt Pokój Prasowy – autorski program Agencji PR Pan Pikto.

– Proponujemy proste rozwiązanie. Miejsca, które chcą być rzetelnie recenzowane zgłaszają swój akces do programu – bezpłatnie. Dziennikarze i blogerzy, którzy chcą w sposób niezależny opisywać polską bazę noclegową – również. Pokój Prasowy wraz z serwisem pokojprasowy.pl  jest przestrzenią, gdzie kojarzone są strony zainteresowane współpracą – opowiada Justyna Jesionek z Agencji PR Pan Pikto.  

Koordynatorem i inicjatorem programu jest Pan Pikto – katowicka firma public relations, która ma na koncie wiele projektów dedykowanych branży HoReCa.

– Pokój Prasowy jest elementem naszej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy w sposób systemowy połączyć dwie ważne dla nas grupy: ludzi mediów i włodarzy obiektów hotelowych. Możemy to robić bezpłatnie dzięki dofinansowaniu jaki otrzymaliśmy z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – dodaje Jesionek.

Akredytowani dziennikarze i blogerzy oceniają „miejsca otwarte na media” w trzech kategoriach: lokalizacja i dojazd, stosunek ceny do jakości oraz obsługa klienta. Ocena jest przyznawana w skali pięciostopniowej i poparta jest uzasadnieniem w postaci krótkiej recenzji. Agencja PR Pan Pikto pełni rolę moderatora programu, koordynując współpracę pomiędzy zainteresowanymi stronami. Stanowi również niezależną stronę trzecią, dbając o wysoki standard etyczny programu.

Pokój Prasowy ruszył 28 lutego 2015 r. i jest realizowany w ramach konkursu „Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)”. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

fot. Hotel Bania, jeden z pierwszych uczestników programu

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24