Pokonać Główny Szlak Beskidzki

Podzielony na 27 odcinków Główny Szlak Beskidzki można pokonać w ciągu jednego dnia wraz z Kompanią Quechua. W niedzielę 9 września 2018 roku o godzinie 10. pracownicy Decathlon Polska wspólnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym wyruszą z ustalonych punktów startowych. Do akcji dołączyć może każdy.

Aby dołączyć do ekipy Decathlon Polska i PTTK wystarczy napisać na adres gsb@decathlon.pl. Na każdego turystę czeka nie tylko wspomnienie zapisu na kartach historii, ale również pamiątkowy upominek. Główny Szlak Beskidzki przebiega przez większość pasm polskich Karpat, w tym prawie przez całe Beskidy. Dla wielu polskich turystów pozostaje jednym z głównych górskich celów.

Na temat Głównego Szlaku Beskidzkiego imienia Kazimierza Sosnowskiego (GSB) z Wikipedii: szlak turystyczny znakowany kolorem czerwonym, biegnący od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach. Najdłuższy szlak w polskich górach, liczy około 496 km. (…) Przebieg części zachodniej (Ustroń – Krynica) został zaprojektowany przez Kazimierz Sosnowskiego i ukończony w 1929 roku. Wschodnia część, według projektu Mieczysława Orłowicza została ukończona w 1935 i prowadziła aż do Czarnohory, która znajdowała się wówczas w granicach Polski. W latach 1935–1939 nosił imię Józefa Piłsudskiego (https://pl.wikipedia.org).

Szczegóły na: https://blog.decathlon.pl/wydarzenia/glowny-szlak-beskidzki-zdobadz-go-razem-z-nami

Fot.: https://pl.wikipedia.org

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24