Polka wystartowała w ekologicznej sztafecie po Europie

Polka Ola Buszmak, mieszkanka Poznania, w zespole z Césarem Gonzálezem Cruzem z Meksyku, wyruszyła na trasę 10. etapu eneloop ambassadorstour.

W trakcie tej ekologicznej sztafety dwanaście 2-osobowych zespołów przemierza Europę w tygodniowych odcinkach. Cel to budowanie świadomości środowiskowej i wsparcie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Polubienia na fanpage wyprawy zostaną zamienione na kwotę do 21 tysięcy euro na ten cel. eneloop wspiera proekologiczne działania również limitowaną serią baterii z motywami roślinnymi.

Zgodnie z wytycznymi wyprawy, polsko-meksykańska drużyna wybrała przyjazny środowisku środek transportu – rowery, na których w ciągu tygodnia pokona 560 km. Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest jednym z ważnych punktów wyprawy. Jednocześnie zespół będzie starał się przyciągnąć jak największą liczbę fanów, których polubionia (“like”) na stronie www.facebook.com/eneloopambassadorstour przełożą się na sumę wsparcia na rzecz ekologicznego celu (1 like = 1 euro).

Zespół wyruszył 24 sierpnia z Kolonii, 31 sierpnia przekaże pałeczkę – baterię eneloop – kolejnej drużynie w sztafecie. Trasa sztafety przechodzi przez dwanaście krajów europejskich, liczy ponad 6 tysięcy km. W Polsce sztafeta gościła w Warszawie i Krakowie. Uczestnicy pokonują trasę na różne sposoby: na piechotę, korzystając z rowerów, rowerów elektrycznych, żeglując czy też autostopem. Ważny jest wybór przyjaznego środowisku środka transportu.

Cała wyprawa trwa od 22 czerwca do 14 września. Za każde polubienie na stronie na Facebooku eneloop przekaże jedno euro dla Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA), organizacji zajmującej się ochroną fauny i flory na całym świecie. 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24