Powstaje najwyższy hotel na świecie

W pierwszym kwartale tego roku, w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 m.

Położony w dzielnicy Trade Center przy Sheikh Zayed Road, Gevora pomieści 528 pokoi na 75 piętrach, a także pakiet punktów gastronomicznych. Obiady i kolacje będzie mozna zjeść w restauracji na 12. piętrze oraz w serwującym posiłki barze przy basenie. W nowym hotelu będzie klub fitness i jacuzzi, a także luksusowe spa na najwyższym piętrze. Na dachu budynku do dyspozycji gości będzie też basen z niezwykłym widokiem na okolicę.

Hotel Gevora będzie wyższy o jeden metr od dotychczasowego rekordzisty, budynku W Marriott Marquis, który również znajduje się w Dubaju.

Po otwarciu Gevora dołączy do ekskluzywnego grona niezwykle wysokich hoteli na całym świecie, takich jak Four Seasons Place w Kuala Lumpur, Baiyoke Sky Hotel w Bangkoku i China Wuxi Maoye City – Marriott Hotel w chińskiej prowincji Jiangsu.

W Dubaju znajduje się również więcej bardzo wysokich hoteli, takich jak wspomniany już JW Marriott Marquis, Rose Rayhaan by Rotana, Burj Al Arab i Jumeirah Emirates Towers Hotel.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24