Powstanie restauracja, w której podaje się… robaki

W Los Angeles powstanie restauracja serwująca robactwo?

Aly Moore, założycielka bloga kulinarnego Bugible, 23 października organizuje „Scary Delicious” – kurs łączenia dobrego wina i jadalnych owadów. Moore zainteresowała się owadami jadalnymi po wakacjach spędzonych w Meksyku, gdzie bardzo zasmakowało jej taco z koników polnych. Kiedy wróciła do domu, zorientowała się, że w USA nie ma restauracji serwujących owady. Wkrótce dowiedziała się o rozwijającym się ruchu entomofagów, ludzi żywiących się owadami.

Tak zaczęła prowadzić bloga Bugible (robaki są jadalne).

Owady są nie tylko zdrowe i pożywne dla ludzi, ale także dobre dla środowiska. Wymagają one mniej wody, gruntów i paszy niż inne zwierzęta. Liczba ludności na świecie ma osiągnąć dziewięć miliardów w 2050 roku i sądzę, że owady mogą być dobrym źródłem zdrowego, zrównoważonego białka na przyszłość – mówi blogerka.

Za 55-60 dolarów chętni wezmą udział w kolacji współorganizowanej z V Wine Room Michaela Consbrucka. Zaprezentowane zostaną dania z owadów, m.in. ze skorpionów, które Moore uważa za
„ziemne homary, które świetnie smakują z wytrawnym
Sauvignon Blanc”, czy jedwabników, które „mogą mieć cierpki smak i warto je podać z nasyconym Zinfandelem”.

Jeśli będzie duże zainteresowanie kursem, właściciel restauracji nie wyklucza wprowadzenia szerokiej oferty owadów na stałe do menu.

fot: bugible

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24