Powstaje replika Kaplicy Sykstyńskiej

Dzieło Michała Anioła, Kapica Sykstyńska, będzie odtworzone w Meksyku.

Jego autorem jest Miguel Macías, 71-letni emerytowany artysta, który był pod wielkim wrażeniem wizyty w Rzymie w 1999 roku. Postanowił przenieść piękne freski z Kaplicy Sykstyńskiej autorstwa Michała Anioła w rodzinne strony.

Artysta zauważył, że wymiary i krzywizna sufitu kaplicy Sykstyńskiej są porównywalne do tych z jego własnej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w robotniczej dzielnicy Moctezuma. Macías powrócił do Meksyku i postanowił odtworzyć jedną z największych osiągnięć artystycznych na świecie.

Michał Anioł malował przez 4 lata, pracując na wysokościach, jego naśladowca maluje na podstawie fotografii, na płótnie, do tego z pomocą kilku asystentów. Potem płótna są przyklejane do sklepienia i lakierowane. Mimo łatwiejszej techniki odtworzenie malowidła zajmie mu trzy razy więcej czasu niż jego poprzednikowi. Tyle, że, jak zaznacza artysta, Michał Anioł miał wypłacone od swojego zleceniodawcy, papieża Juliusza II, honorarium w złotych dukatach, natomiast Macías pracuje społecznie, z pomocą rodziny, przyjaciół i parafian.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24