Przed wiśnią w Japonii była morela

Najbardziej lubiana odmiana wiśni ma białe, lekko zabarwione bladym różem kwiaty. Właśnie trwa hanami, japoński zwyczaj podziwiania urody kwiatów, w szczególności kwiatów ozdobnych wiśni piłkowanych.

Kwitnienie wiśni, a więc i świętowanie trwa od jednego do dwóch tygodni. Zwyczaj hanami liczy sobie kilkaset lat. Wprawdzie początkowo obiektem podziwu był kwiat moreli japońskiej, ale od czasu gdy cesarz Saga pod kwitnącymi drzewami wiśni wydawał przyjęcia połączone z oglądaniem kwiatów i piciem sake, większą popularność zaczęły zdobywać kwiaty wiśni (sakury).
Tysiące ludzi podziwiają kwiaty i bawią się pod ukwieconymi drzewami w okresie kwitnienia wiśni, a podawany przez telewizję przesuwający się z południa na północ „front sakury” jest pilnie śledzony. I nie ma znaczenia, że podczas kwitnieni9a wiśni prawie wszystko w Japonii kosztuje podwójnie. Daty, w których będzie można świętować hanami w 2019 roku Japan Meteorological Corporation przedstawiło już w pierwszej połowie stycznia. Jako pierwsze zakwitają wiśnie na subtropikalnej wyspie Okinawa, jako ostatnie – na Hokkaido.

Narodowy Festiwal Kwiatów Wiśni odbywa się również w Waszyngtonie, pod ponad trzema tysiącami kwitnących drzew, które w 1912 r. Japonia podarowała Stanom Zjednoczonym w dowód przyjaźni pomiędzy obu krajami.

Fot.: https://pl.wikipedia.org

 

 

 

 

 

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24