Przesiadka w Dubaju to dobry czas na zwiedzanie

Dubaj jest miastem tranzytowym w drodze do ponad 150 destynacji z całego świata. Dłuższa przerwa pomiędzy lotami może być okazją na poznanie miasta i kultury arabskiej.

Oto lista największych dubajskich atrakcji, przygotowana z myślą o turystach, którzy będą mieli zaledwie kilkanaście godzin na zwiedzanie:

Osiem godzin: Downtown Dubai
W ciągu ośmiogodzinnej przerwy w podróży turyści mogą odwiedzić najwyższy budynek na świecie, zrobić zakupy w największym centrum handlowym oraz poczuć atmosferę arabskiego życia, spacerując po dzielnicy Downtown Dubai.
Zwiedzanie warto rozpocząć od podziwiania panoramy miasta z jednego z trzech tarasów widokowych znajdujących się na 124, 125 i 148 piętrze Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie. Ostatni z nich położonych jest na wysokości 555 metrów nad ziemią. Na 122 piętrze mieści się  At.mosphere, najwyżej położona restauracja na świecie. Tuż obok Burj Khalifa znajduje się The Dubai Mall, największe na świecie centrum handlowe. W środku znajduje się 1300 sklepów, lodowisko olimpijskie, największy na świecie kompleks fontann, starożytny szkielet dinozaura oraz wielkie akwarium.

Dwanaście – szesnaście godzin: Stare Miasto
Turyści, który mają kilkanaście godzin na przesiadkę zdążą do historycznej części Dubaju. Zwiedzanie najlepiej zacząć od fortu Al Fahidi, w którym znajduje się Muzeum Dubajskie. Warto również odwiedzić Muzeum Kawy oraz Muzeum Monet. Warto wybrać się na zakupy na arabski targ – suk w Deirze. Jest to idealne miejsce na zakup autentycznych pamiątek: przypraw, wyrobów ze złota czy tekstyliów. Do suku można dopłynąć tradycyjną łodzią abra, płacąc jedynie 1 dirhama (0,27 USD) za przepłynięcie Dubai Creek.

Pobyt z noclegiem: Bluewaters Island
Decydując się na nocleg w Dubaju można odwiedzić Wyspę Bluewaters, na której czeka 200 sklepów i restauracji (w tym druga na świecie restauracja Gordona Ramsay’a Hell’s Kitchen) oraz imponujący, największy na świecie diabelski młyn – Ain Dubai.

Wideoprzewodniki
• Dubaj w sześć godzin: https://www.youtube.com/watch?v=rq1Mc1S6FG8
• Dubaj w 24 godziny: https://www.youtube.com/watch?v=euqPNQ199Mw

Lotnisko w Dubaju
Międzynarodowe lotnisko w Dubaju jest jednym z największych na świecie lotnisk pod względem ruchu pasażerskiego. W 2018 r. obsłużyło prawie 90 milionów podróżnych. Dodatkowo, lotnisko samo w sobie może stanowić atrakcję turystyczną: oczekujący podróżni mogą popływać w hotelowym basenie, zrelaksować się w krytym ogrodzie Zen lub w luksusowych lożach.
Od kwietnia (z przerwą podczas Ramadanu) na dubajskim lotnisku, co miesiąc, będzie można wysłuchać koncertów międzynarodowych i lokalnych artystów w ramach projektu muzycznego musicDXB.
W ciągu najbliższego roku na Terminalu B planowane jest otwarcie wystawy Wirtualny Dubaj. Przy użyciu wirtualnych obrazów, technologii 3D oraz dźwięków zostaną zaprezentowanie najważniejsze zabytki i miejsca z całego Emiratu.

Fot.: materiały prasowe

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24