Przewodnik po Kazimierzu dla rodzin z dziećmi

Trwają prace nad przewodnikiem po Kazimierzu adresowanym do rodzin z małymi dziećmi. Jego autorami są dzieci z Kazimierza, które znają swoje Miasteczko i wiedzą, co może zainteresować ich rówieśnicy z innych miejscowości.

Premiera nowego wydawnictwa Muzeum Nadwiślańskiego planowana jest na wrzesień. Spacer inaugurujący trasy po Kazimierzu poprowadzą młodzi uczestnicy warsztatów. Przewodnikowi po Kazimierzu dla rodzin z dziećmi, ilustrowanemu przez Piotra Fąfrowicza, towarzyszyć będzie aplikacja z grą miejską, opracowana przez grupę Edukacja 3.0.

W Muzeum Nadwiślańskim dostępna będzie także bezpłatna aplikacja oraz przewodniki książkowe, które dodawane będą do biletu rodzinnego w kazimierskim muzeum.

– Aby zainteresować Miasteczkiem młodych turystów i ich rodziców, pokazać wyjątkowość tego miejsca, postanowiliśmy przygotować przewodnik oraz aplikację z grą miejską, skrojone na miarę tej grupy – czytamy na blogu Muzeum Nadwiślańskiego Narynkuusiascwkazimierzu.pl. – Do współpracy zaprosiliśmy młodych kazimierzaków, uczniów klas V i VI Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Wspólnie wybieramy najciekawsze miejsca, poznajemy ich historię przygotowując trasę spaceru turystycznego po Miasteczku.

Przewodnik będzie efektem zajęć warsztatowych, w czasie których uczniowie przejdą m.in. szkolenie z emisji głosu i wystąpień publicznych, a także podczas wycieczki do Krakowa poznają pracę tamtejszych uczniów pełniących rolę przewodników na wybranych wystawach Muzeum Narodowego.

Źródło: https://www.kazimierzdolny.pl

Fot.: www.kazimierzdolny.pl

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24