Queen Elizabeth 2 nową atrakcją Dubaju

Queen Elizabeth 2 (QE2) 18 kwietnia otworzyła swoje podwoje dla gości. Światowej sławy liniowiec będzie przycumowany na stałe w Mina Rashid jako hotel na wodzie i ośrodek restauracyjno-rozrywkowy.

Otwarcie obiektu to zaledwie pierwszy etap, tzw. miękkie otwarcie. W pierwszej fazie pasażerowie mogą wejść na pokład i skorzystać z wybranych, pięknie odnowionych pokojów i apartamentów, odkryć 5 z 13 zaplanowanych restauracji i barów i poznać bogatą historię zwiedzając przyległą wystawę poświęconą dziedzictwu QE2.

To, że wreszcie otwieramy QE2 stanowi spełnienie marzeń moich i mojego zespołu. To jeden z najbardziej wyczekiwanych dubajskich projektów. Wiemy, że wiele osób nie może doczekać się, kiedy po raz pierwszy zobaczy statek na własne oczy, albo powróci na pokład jednostki, która w ciągu 40. lat na morzu przyczyniła się do powstania tak wielu wspaniałych wspomnień – mówi Hamza Mustafa, prezes PCFC Hotels.

Poświęciliśmy ponad 2,7 miliona roboczogodzin, żeby przekształcić ten legendarny liniowiec transoceaniczny w kompleksową atrakcję turystyczną w jej obecnej postaci. Z dumą przedstawię ją ponownie całemu światu i pozwolę wyruszyć w kolejny fantastyczny rejs w jej wspaniałej karierze. Praca nad tym cudownym projektem była dla mnie prawdziwym zaszczytem. Cieszę się, że mogłem przyczynić się do tego, by nasza „Królowa” spełniła to, co obiecuje jej nowy slogan: „Wciąż tworzymy historię.”

13-pokładowy hotel został dokładnie odrestaurowany. Udało się zachować meble z epoki, doskonałe obrazy czy słynne pamiątki. Oryginalne iluminatory nadają morskiego charakteru zmodernizowanym pokojom gościnnym, zaś w kilku restauracjach zachowano dawne nazwy i wystrój. Udało się utrzymać autentyczne elementy statku,ale wyposażono go w najnowsze technologie.

Do hotelowego lobby przylega interaktywne muzeum prezentujące statek Królowa Elżbieta II w latach sześćdziesiątych, kiedy była pionierem designu, technologii i stylu życia. Lifting legendarnego liniowca przeprowadziło PCFC Hotels należące do rządowej korporacji Ports, Customs and Free Zones Corporation w Dubaju. Uroczyste otwarcie QE2 zapowiedziano na październik 2018 roku. Więcej na: www.qe2.com

Zdjęcie: https://www.qe2.com/

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24