Recitale chopinowskie

W ramach koncertów Lato w Sinfonii Varsovii można posłuchać recitali w wykonaniu polskich pianistów zakwalifikowanych do  I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.  Na Lato w Sinfonii Varsovii składają się także Letnie Koncerty na Grochowskiej czy Potańcówki z muzyką na żywo. Wstęp wolny.

W ramach przygotowań do konkursu polscy kandydaci wystąpią w Sali Prób Orkiestry Sinfonia Varsovia z recitalami solowymi. Zagrają Aleksandra Bobrowska, Łukasz Byrdy i Anna Hajduk-Rynkowicz oraz Katarzyna Hajduk-Konieczna, Łukasz Chrzęszczyk i Aleksandra Świgut.

Do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych zakwalifikowanych zostało 30 uczestników z całego świata, w tym 16 z Polski. W trakcie trwania przesłuchań uczestnicy zmagań ponownie pojawią się w siedzibie Orkiestry Sinfonii Varsovii. Kameralne recitale między 5 a 9 września będą dla młodych pianistów ostatnim sprawdzianem formy przed kolejnymi etapami konkursu. Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych rozpocznie się oficjalnie 2. września Koncertem Inauguracyjnym w Filharmonii Narodowej. W składzie jury znajdują się m.in. Nelson Goerner, Dang Thai Son, Ewa Pobłocka czy Andreas Staier. Zdobywcy nagród głównych otrzymają tytuł Laureata I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina na Instrumentach Historycznych oraz nagrody pieniężne.

Recitale solowe: 28-29.07.2018, godz. 18.00, Sala Prób, ul. Grochowska 272, Warszawa.
Więcej na: http://www.sinfoniavarsovia.org

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24