Region Kłajpedy promuje litewskie wybrzeże

Podczas gdy na polskich plażach w sezonie trwa walka na parawany, po litewskiej stronie plaże są puste i spokojne. A przy tym równie piękne, szerokie i piaszczyste jak u nas. O zaletach litewskiego wybrzeża przekonywali podczas konferencji prasowej w Ambasadzie Litwy przedstawiciele Regionu Kłajpedy.

Na prezentację połączoną z workshopem dla polskich biur podróży i mediów, zorganizowanej w Ambasadzie Litwy, przyjechali przedstawiciele biur promocji turystycznej, hoteli i lokalnych atrakcji, jak delfinarium, aquapark czy park dinozaurów. Te atrakcje, jak również piękno Mierzei Kurońskiej, bogate w ryby wody i obfite w grzyby lasy, docenia coraz więcej naszych rodaków. – Mamy szczęście, że co roku przyjeżdża na nasze wybrzeże coraz więcej Polaków – powiedział podczas prezentacji Ambasador Šarūnas Adomavičius. Przedstawiciele litewskiego wybrzeża udowadniali, że region oferuje nie tylko leżenie na plaży, ale także skoki ze spadochronem, loty paralotnią, loty widowiskowe, żeglowanie czy kitesurfing. – Naprawdę mamy co pokazać na 99 kilometrach naszego wybrzeża – opisywała prowadząca prezentację Anna Kaciun.

W czerwcu 2017 roku zostanie na nowo otwarte po remoncie akwarium w Muzeum Morza w Kłajpedzie. Również w przyszłym roku otwarta zostanie ponownie wytwórnia piwa Švyturys, produkowanego w Kłajpedzie od 1784 roku. Na 2500 metrach kwadratowych browaru znajdą się też sklepy, restauracja, centrum dla zwiedzających i taras widokowy. Kłajpeda chce też przyciągnąć miłośników historii, dlatego w tamtejszych fortyfikacjach ruszy w 2017 roku nowe Muzeum II Wojny Światowej. W przyszłym roku otwarta zostanie również ścieżka edukacyjna przez bagna w Miniji, litewskiej Wenecji. Jest również bogata oferta dla rodzin z dziećmi. W regionie znajdziemy nowoczesne delfinarium, park dinozaurów, parki linowe, park trampolin czy wioskę Indian. Na rowerzystów czeka 200 kilometrów ścieżek Pomorskiego Szlaku Turystycznego.

Na litewskie pomorze z Polski kursują autobusy trzech przewoźników. W sezonie ma być wznowione połączenie LOT do Połągi.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24