Rejsy coraz bardziej popularne wśród turystów

W ubiegłym roku nawet 22 miliony turystów wybrało się na rejsy wycieczkowe. Przyciąga ich infrastruktura hotelowa w najwyższych standardach, podróż podczas snu w wygodnym łóżku czy zwiedzanie miast portowych kilku krajów.

Podróże nowoczesnymi statkami to obecnie olbrzymie przedsięwzięcie i coraz popularniejsza forma spędzania wakacji. Rejsy to najszybciej rosnący sektor rynku podróży na świecie. Według CLIA (Cruise Lines International Association) w 2014 roku w podróż statkiem wybrało się ponad 22 miliony turystów na całym świecie. Według ekspertów z Zingtravel.pl, serwisu specjalizującego się w aktywnej turystyce i organizatora rejsów, tego typu forma wypoczynku w Polsce zyskuje na popularności i stanowi coraz większą część programów o charakterze objazdowym. Według szacunków, jest to rynek wolno, ale systematycznie rosnący, tak jak ma to miejsce Niemczech, Skandynawii czy USA. Wzrost zainteresowania rejsami w Polsce już spowodował znaczne poszerzenie oferty w tym zakresie.
Polscy turyści najchętniej wybierają wyjazdy z polskim pilotem, traktując rejsy jako alternatywę dla wycieczek objazdowych. Podczas podróży statkiem, można zwiedzić kilka miast i portów w różnych państwach. Polskojęzyczny przewodnik oprowadza po odwiedzanych miejscach, ale jest także obecny na pokładzie, pełniąc rolę rezydenta, a także tłumacza.
Nowoczesne rejsowce wyposażone są we wszelkie udogodnienia, gwarantujące standardy najlepszych hoteli i odpowiednie warunki do relaksu po zwiedzaniu. Pasażerowie mogą zregenerować siły na przykład w ośrodkach spa lub korzystając z kąpieli słonecznych przy basenie. Na pokładach statków znajdują się często sale koncertowe, kina, teatry, kasyna i wiele innych atrakcji, które można znaleźć w ofertach hoteli.

Osobami, które najchętniej korzystają z takiej formy podróżowania, są przede wszystkim turyści lubiący poznawać świat, nastawieni na zwiedzanie ciekawych miejsc, ale także ceniący komfort transportu. Najpopularniejszymi porami roku na wyprawy statkami są wiosna, lato i jesień. Turyści wybierają wtedy najchętniej rejsy w basenie Morza Śródziemnego. Polaków do rejsów przekonują także stosunkowo niskie ceny. 8-dniowa wyprawa, w której statek zawija do miejsc takich jak Marsylia we Francji, Barcelona i Minorka w Hiszpanii, czy Civitavecchia (Rzym) we Włoszech, w pierwszym tygodniu wakacji to koszt 315 EUR/osobę, gdzie w cenie oprócz rejsu jest zakwaterowanie, całodniowe posiłki, korzystanie z infrastruktury hotelowej, a także udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku. W morską podróż można wyruszyć również zimą. Wówczas popularniejsze są dalsze i bardziej egzotyczne kierunki, jak na przykład Karaiby. Trzeba wziąć jednak pod uwagę dodatkowe koszty związane z przelotem. Można to jednak zorganizować wcześniej, we własnym zakresie, korzystając z różnych promocyjnych ofert przelotów.

Rejsy wspaniałymi pływającymi hotelami budzą coraz większe zainteresowanie turystów, zwłaszcza tych lubiących wycieczki objazdowe. Dzięki pobytowi na pokładzie, turyści mogą nie tylko zwiedzić kilka krajów w ciągu krótkiego czasu, ale także wygodnie spędzić czas pomiędzy zwiedzaniem, w wysokich standardach hotelowych.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24