Rekordowe wakacje! Włochy zyskują na problemach innych krajów

Włochy notują rekordowy napływ turystów. W tym roku będzie ich nawet o milion więcej. To wynik zamachów terrorystycznych w innych wakacyjnych rajach.

Jak wynika z ogłoszonych dziś danych, w tym roku znacznie wzrosła liczba turystów odwiedzających Włochy. To dlatego, że obcokrajowcy uważają Włochy za bezpieczny kraj – oceniają eksperci.

I rzeczywiście. Wczorajszy zamach na turystów w egipskiej Hurghadzie, zamachy w Turcji, Tunezji, na południu Francji, odstraszają turystów przed rezerwowaniem rodzinnych wakacji w tych miejscach.

Kilka niezależnych sondaży i raportów, sporządzonych przez stowarzyszenia branży turystycznej oraz zrzeszenie handlu i usług potwierdza, że doskonała pogoda oraz strach przed terroryzmem w wielu częściach świata to główne powody, dla których turyści wybierają Włochy na kierunek wakacyjny.

Z prognoz przedstawionych przez stowarzyszenie biznesu i usług (Confesercenti) na podstawie pierwszych tygodni wakacji i dokonanych już rezerwacji wynika, że tegoroczny sezon letni będzie rekordowy pod względem liczby urlopowiczów w ostatnich 10 latach.

W porównaniu z 2016 rokiem liczba gości w hotelach, pensjonatach i ośrodkach wakacyjnych wzrośnie o 2,3 proc. Wynik ten to przede wszystkim efekt rosnącego zainteresowania Włochami wśród cudzoziemców. Tego lata oczekuje się przyjazdu co najmniej 29 mln turystów z zagranicy, co oznacza, że będzie ich o ponad milion więcej niż przed rokiem.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24