Rekordowy rok w Dubaju

W 2018 roku Dubaj odwiedziło prawie 16 mln turystów. Najwięcej – ponad 2 mln – podróżnych przybyło z Indii. Na drugim miejscu są turyści z Arabii Saudyjskiej. W pierwszej dziesiątce znajdują się także turyści z Chin, Rosji i Niemiec.

W hotelach zarezerwowano ponad 30 mln noclegów. Wykorzystanie wszystkich miejsc noclegowych było na poziomie 76 proc.

W 2018 roku do Dubaju przyjechała rekordowa liczba turystów. Miasto odwiedziło 15,92 miliona podróżnych. Strategiczne dla Dubaju rynki odnotowały dwucyfrowy wzrost w liczbie wysyłanych turystów. Zgodnie z wizją Departamentu Turystyki, Marketingu i Handlu (Dubai Tourism) w latach 2022-2025 tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać, wywierając pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę i PKB. Strategia rozwoju turystyki na lata 2022-2025 zakłada indywidualne podejście do każdego z rynków emisyjnych, co w konsekwencji przyciągnie jeszcze większą liczbę turystów z całego świata.

Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism dodaje, że inwestycje strategiczne, innowacyjne programy promocji atrakcji turystycznych, długoterminowa współpraca z partnerami z całego świata, ogromne wsparcie organizacji rządowych oraz sektora prywatnego w dalszym ciągu będzie przynosić imponujące rezultaty w rozwoju turystyki. Dodatkowo miasto wciąż pracuje nad zwiększeniem rozpoznawalności, atrakcyjności i dostępności oraz niwelowaniem barier dla turystów.

Fot.: https://www.visitdubai.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24