Ronen Nissenbaum nowym prezesem i dyrektorem generalnym Dan Hotels Corporation

Michael Federmann, prezes zarządu Dan Hotels, ogłosił decyzję o powołaniu Ronena Nissenbauma na nowego prezesa i dyrektora generalnego Dan Hotels Corporation z dniem 1 stycznia 2018 r.

– Jestem pewien, że Ronen z jego bogatym doświadczeniem przyczyni się znacząco do sukcesu i rozwoju Dan Hotels – powiedział Federmann.

Ronen Nissenbaum, żonaty, z trójką dzieci w wieku od 22 do 16 lat, ma bogate doświadczenie w przemyśle hotelarskim w Izraelu i poza jego granicami. Studiował zarządzanie w hotelarstwie w Szwajcarii i uzyskał tytuł MBA na Emory University. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Nissenbaum pełnił funkcję wiceprezesa ds. Luksusowych hoteli sieci Hilton Hotels w Ameryce, grupy Waldorf-Astoria i Conrad Hotels i był odpowiedzialny za 15 hoteli i trzy hotele na etapie organizacji przed otwarciem.

Wcześniej Nissenbaum pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Waldorf-Astoria w Nowym Jorku, uznawanego za jeden z najbardziej znanych hoteli na świecie, z 1400 pokojami w budynku znajdującym się w samym sercu Manhattanu. Był także wiceprezesem ds. Operacji w Marina Bay Sands (LVS) w latach 2009-2011 w kompleksie Casino Resort o łącznej wartości 6 miliardów dolarów. W latach 2011 – 2014 Nissenbaum pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego grupy New York Plaza.

Ponadto w latach 1996-2009 Nissenbaum zajmował wysokie stanowiska w InterContinental Hotel Group, w tym był regionalnym wiceprzewodniczącym ds. Ameryki Północnej, dyrektorem generalnym flagowego hotelu Buckhead InterContinental, hotelu David InterContinental w Tel Awiwie, Forum Berlinie i InterContinental Paris. Przed InterContinental Ronen spędził kilka lat w Forte Group w Londynie i 3 lata w Paryżu, otwierając cały ośrodek Euro Disney z 7 hotelami, Festival Disney i parkiem rozrywki.

fot: Flagowy hotel sieci Dan Hotels – King David w Jerozolimie/materiały prasowe

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24