ROT Świętokrzyskie

Według Polskiej Organizacji Turystycznej Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego jest największą tego typu instytucją w kraju.

ROT Świętokrzyskie zrzesza 171 członków: 7 lokalnych organizacji turystycznych, 57 jednostek samorządu terytorialnego, 36 stowarzyszeń i fundacji, 12 instytucji publicznych, 10 biur podróży, 31 podmiotów świadczących usługi noclegowe oraz 18 innych przedsiębiorstw turystycznych.

Podczas ostatnich Targów LATO w Warszawie Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego otrzymała wyróżnienie za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe w konkursie „Kryształowe Słońce”, a miasto Opatów zostało wyróżnione za najbardziej profesjonalną obsługę stoiska w ramach XXII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2017.

Świętokrzyskie
Kraina niezbyt wysokich pasm górskich pokrytych ciemnym lasem lub podchodzącymi pod szczyt wąskimi pasmami pół, tworzących charakterystyczne pasiaki, od lat przyciąga podróżników swą tajemniczością i bogatą historią. Można tu znaleźć niesamowite, osnute legendami miejsca o diabłach i czarownicach. Nazwa znana jest chyba każdemu. Większość z nas była tu na wycieczce szkolnej lub rajdzie harcerskim. Do tej łatwo dostępnej krainy można wybrać się o każdej porze roku.
Góry Świętokrzyskie, najstarsze góry w Polsce i najwyższe miejsce między Sudetami a Uralem, składają się z centralnego trzonu paleozoicznego zbudowanego ze skał od Kambru do Permu i osłony mezozoicznej (skały Triasu i Jury). Omawiany przez nas teren zamyka się mniej więcej w trójkącie Skarżysko Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski – Chęciny. Stolicą regionu są Kielce.

Więcej na: http://www.rot.swietokrzyskie.travel/

Góra św. Anny w Pińczowie. fot. Anna Benicewicz-Miazga

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24