Rozbudowa lotniska Heathrow

Brytyjski rząd podjął decyzję w sprawie rozbudowy lotniska Heathrow w Londynie. Na jednym z najruchliwszych lotnisk w Europie zostanie wybudowany dodatkowy pas startowy.

Decyzja o wybudowaniu nowego pasa startowego związana jest z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Rozbudowa portu lotniczego może mieć wpływ na utrzymanie pozycji Wielkiej Brytanii, jako kraju atrakcyjnego dla podróżujących w celach biznesowych i turystycznych.

Zdania na temat rozbudowy lotniska Heathrow są podzielone. Minister transportu Chris Grayling twierdzi, że rozbudowa lotniska jest dobrym rozwiązaniem dla Wielkiej Brytanii po Brexicie. Odmiennego zdania jest burmistrz Londynu Sadiq Khan, okoliczni mieszkańcy oraz ekolodzy. Burmistrz sprzeciwia się rozbudowie Heathrow i twierdzi, że postanowienie rządu jest niekorzystne dla stolicy Anglii.

Media brytyjskie przewidują, że debata na temat rozbudowy lotniska odbędzie się na przełomie 2017 i 2018 roku. Nowy pas startowy miałby być gotowy do użytku najwcześniej w 2025 roku i koszt budowy szacowany jest na 18 miliardów funtów.

Rozbudowa Heathrow zwiększy przepustowość lotniska. Obecnie z dwoma pasami startowymi jest w stanie obsłużyć do 480 tysięcy lotów rocznie, gdy inne duże europejskie lotniska obsługują ich ponad 600 tysięcy.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24