Rozpoczęły się Targi Turystyczne TT Warsaw

W czwartek, 23 listopada rozpoczęła się jubileuszowa, 25 edycja Targów Turystycznych TT Warsaw. 500 wystawców z różnych krajów spotyka się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Krajem partnerskim tegorocznej edycji TT Warsaw jest Polska.

Targi TT Warsaw to na mapie turystycznych imprez w Polsce najważniejsze wydarzenie. Dziennikarze współpracujący z portalem TURYSTYKA24 uczestniczą w nim od początku. Podczas kolejnych edycji zawiązywały się biznesowe współprace, ale przede wszyskim wieloletnie przyjaźnie.

– Targi TT Warsaw to znakomite narzędzie do budowania relacji biznesowych i wzmacniania potencjału polskiej turystyki. To także narzędzie promocji poszczególnych krajów, poszczególnych atrakcji turystycznych, nie tylko z Polski, ale z całego świata. Bardzo się cieszę, że tak duża ilość wystawców chce prezentować swoją ofertę właśnie tu, w Warszawie. Proszę przyjąć gratulacje i życzenia dalszych lat pracy, aby podnosić potencjał polskiej turystyki. Turystyka jest dziedziną, która znakomicie potrafi łączyć, potrafi pokazywać dziedzictwo historyczne i kulturowe, a przez swój rozwój przyczynia się do wzrostu gospodarczego Polski – powiedział minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

– Turystyka to spotkania z kulturą, spotkania z tradycją, spotkania z człowiekiem, nieraz trochę innym, gdy wyjeżdżamy za granicę, ale też spotkanie w swoim kraju z inną kulturą. Te spotkania dają satysfakcję, dają promocję regionom ale także łączą ludzi, którzy wykonując swoją pracę powodują, że dziś w Unii Europejskiej liczy się, że do 2020 roku, z samej turystyki przybędzie 6 milionów nowych miejsc pracy. Popatrzcie jaka ważna staje się dziś turystyka. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, pan Tajani mówi, że czas na większe strukturalne fundusze właśnie dla turystyki. To dobry sygnał dla branży, dla ludzi turystyki i dla całej polskiego gospodarki – powiedział przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Ireneusz Raś.

Prezes spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw, Urszula Potęga wręczyła okolicznościowe nagrody przedstawicielom regionów partnerskich, organizacji turystycznych, samorządów, mediów. Równocześnie sama odbierała gratulacje i podziękowania.

Portal TURYSTYKA24 również przyłącza się do gratulacji. Czekamy na kolejne edycje TT Warsaw. Oby znów w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, powrót do tej lokalizacji to trafiony pomysł.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24