Ruszają nowe kierunki Wizz Air-a na lato

Gabor Vasarhelyi manager ds. komunikacji w Wizz Air podczas pobytu w Warszawie spotkał się z kilkoma polskimi dziennikarzami zajmującymi się sprawami lotnictwa oraz turystyką i podróżami na śniadaniu prasowym, w praskiej restauracji Boska Praga.

Gabor Vasarhelyi powiedział, że Wizz Air konsekwentnie rozwija w Polsce działalność stale poszerzając swoją siatkę niskokosztowych lotów.
Poinformował też że od  13 maja 2016 roku w Warszawie stacjonować będzie szósty samolot, który obsługiwać będzie nowe połączenia a dwa latające ze stolicy samoloty Airbus A320 zostaną zastąpione nowymi, większymi modelami Airbus A321.
Podczas spotkania rozmawiano m.in. o rozbudowie bazy Wizz Air na warszawskim lotnisku Fryderyka Chopina, perspektywach rozwoju turystyki pomiędzy Polską a Węgrami oraz o nowych kierunkach otwieranych od 13 maja z Warszawy do Aberdeen (Szkocja), Bristolu i Bari (południowe Włochy) oraz o uruchomieniu lotniczego połączenia z Islandią Warszawa – Keflavik (pierwszy lot 15 maja),
Nowym kierunkiem będzie też otwarcie 18 czerwca 2016 połączenia lotniczego pomiędzy londyńskim portem Luton a lotniskiem Olsztyn Mazury w Szymanach.Loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Zdaniem Gabora Vasarhelyi nowa trasa z pewnością zyska też popularność wśród pasażerów z Wielkiej Brytanii, którzy skorzystają z okazji poznania ciekawego i malowniczego regionu jakim są Mazury.
Wraz z nową trasą z lotniska Olsztyn-Mazury, siatka połączeń Wizz Air z Polski obejmie 126 lotów do 22 krajów z 8 lotnisk.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24