Ryanair chce ograniczyć sprzedaż alkoholu na lotniskach

Ryanair wzywa lotniska w Wielkiej Brytanii do wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu pasażerom. 

– Dla Ryanair, jako największej linii lotniczej w Europie, priorytetem jest bezpieczeństwo naszych klientów oraz naszej załogi. Alkohol ma na to szkodliwy wpływ. To niesprawiedliwe, że porty lotnicze czerpią zyski z nieograniczonej sprzedaży alkoholu pasażerom, a problem bezpieczeństwa z tym związany muszą rozwiązywać przewoźnicy – mówi Kenny Jacobs, szef marketingu Ryanair.

W tej sytuacji Ryanair chce, aby lotniska wprowadziły zasadę zobowiązującą sprzedawców alkoholu do sprawdzania karty pokładowej. Na jedną kartę pokładową miałyby przysługiwać nie więcej niż dwa napoje alkoholowe.

Ryanair wprowadził już kilka przepisów, mających zapobiec incydentom, których sprawcami są pijani pasażerowie. Należy do nich m.in. zasada mówiąca o tym, że osoby lecące z Wielkiej Brytanii nie mogą spożywać na pokładzie samolotu napojów alkoholowych kupionych w strefie bezcłowej.

– Z tą kwestią muszą zmierzyć się linie lotnicze. Wzywamy do wprowadzenia znaczących zmian w przepisach dotyczących sprzedaży alkoholu na lotniskach, zwłaszcza w przypadku lotów wcześnie rano i podczas opóźnień lotów – mówi Kenny Jacobs.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24