Ryanair: nowa trasa z Wrocławia do Kijowa

Ryanair ogłosił nowy kierunek lotów z Wrocławia. Od listopada irlandzki przewoźnik poleci na największe ukraińskie lotnisko – Kijów-Boryspol.

Podróżni, którzy planują jesienią podróż na Ukrainę, będą mieli do dyspozycji jeszcze więcej lotów niż dotychczas. W listopadzie ruszy kolejne połączenie ze stolicą kraju – tym razem zaoferują je linie Ryanair. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, piątki i niedziele) na największe międzynarodowe lotnisko Ukrainy – Kijów-Boryspol. Start z Wrocławia planowany jest na godz. 6.20 (lądowanie o 9.10). Rejs powrotny z Kijowa ruszy o godz. 9.35 (lądowanie we Wrocławiu o 10.25).

–Cieszymy się z decyzji przewoźnika. Kijów to jedna z największych i najważniejszych metropolii Europy Wschodniej. Połączenie na główne ukraińskie lotnisko z pewnością zainteresuje pasażerów podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Loty pozwolą również na komfortową i szybką podróż do swojego kraju Ukraińcom, którzy uczą się i pracują na Dolnym Śląsku – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Ukraina to już 36. kraj w siatce połączeń Ryanaira. Nowe staną się częścią rozkładu lotów na sezon zima 2018/19.

– Bilety w cenie od 39 zł są w sprzedaży na Ryanair.com – mówi Olga Pawlonka, Sales & Marketing Manager CEE Ryanaira. – Polscy pasażerowie oraz turyści mogą korzystać z jeszcze niższych cen lotów, a także innych udogodnień w ramach programu „Always Getting Better”, jak obniżone opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego, Ryanair Rooms oraz punkty Travel Credit, loty łączone na lotniskach w Rzymie, Mediolanie i Porto oraz Ryanair Transfers – dodaje. 

Zapowiedziane loty to trzecie już połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią 2016 roku Wizz Air uruchomił rejsy do Kijowa-Żuliany. Natomiast wiosną 2017 roku wystartował pierwszy samolot do Lwowa.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24