Ryanair odwołuje loty na Ukrainę!

Ukraina nie jest wystarczająco dojrzałym ani wiarygodnym państwem – mówią przedstawiciele Ryanair i odwołują loty na Ukrainę. W tym z Wrocławia i Krakowa do Lwowa.

Dziś, w poniedziałek wieczorem, Ryanair poinformował, że odwołuje wszystkie planowane loty z Europy na Ukrainę – a więc do Kijowa i Lwowa. Zawiesił też sprzedaż biletów na tych trasach. Powodem ma być niedotrzymanie warunków umowy przez władze lotniska w Kijowie.

Wcześniej tego dnia Paweł Riabikin, prezes największego lotniska na Ukrainie, Boryspila w Kijowie, podczas konferencji prasowej oświadczył, że warunki zaproponowane przez Ryanaira są nie do zaakceptowania przez lotnisko i niezgodne z ukraińskim prawem. Jak mówił, chodziło m.in. o zwolnienie Ryanaira z opłat lotniskowych, bezpłatną reklamę i biuro sprzedaży biletów na lotnisku, 60-dniowy termin płatności czy 35-procentowy dochód z zakupów, jakich dokonają na lotnisku pasażerowie ich linii.

Ryanair zareagował natychmiast.

– Żałujemy, że lotnisko w Kijowie udowodniło, że Ukraina nie jest jeszcze wystarczająco dojrzałym ani wiarygodnym państwem dla inwestorów. Z powodu swoich zaniedbań Kijów Boryspila straci w tym roku ponad 500 tys. potencjalnych pasażerów oraz 400 miejsc pracy. Lotnisko we Lwowie stało się w tej sytuacji niezamierzoną ofiarą tej decyzji – powiedział David O’Brien, główny dyrektor handlowy Ryanair.

Stronę Ryanaira trzyma Wołodymyr Omelan, ukraiński minister infrastruktury. Tuż po wystąpieniu Riabikina skrytykował decyzję szefa lotniska w Kijowie na Facebooku:

– To niesamowite, że jeden z najlepszych prawników Ukrainy nie wie, że poufne warunki umowy powinny zostać poufne. Szczególnie gdy jedynie fantazjuje na ich temat, bo w umowie pomiędzy Ryanairem a lotniskiem Boryspila tych żądań, o których dziś mówiono, nie było. Trudno mi spamiętać, ile godzin spędziliśmy na negocjacjach tej umowy… Dziwię się tej decyzji – napisał na portalu społecznościowym.

Pasażerowie, którzy kupili już bilety, zostaną poinformowani o sprawie mailem i mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24