Ryanair otwiera nowe wakacyjne połączenia z Warszawy

Ryanair ogłosił rekordową sprzedaż biletów na nadchodzący sezon letni i nadal upatruje w Polsce dużego potencjału na rozwój.

W Polsce współczynnik podróży lotniczych wynosi 0,6, podczas gdy w krajach europejskich 3, a w Irlandii 6. To, zdaniem prezesa Ryanaira Michaela O’Leary oznacza, że w naszym kraju jest jeszcze wiele do zrobienia. Przyznał, że w ciągu 5 lat Ryanair planuje wzrost w Polsce z 7 do 14 milionów – głównie za sprawą rozwoju kierunków wakacyjnych. Wpisując się w ten trend dziś linia ogłosiła otwarcie 8 nowych tras z Warszawy: do Aten, Kopenhagi, Madrytu, Lizbony, Fuerteventury, Glasgow, Gran Canarii i na Teneryfę, co zapewni 2,5 mln klientów rocznie i 2500 miejsc pracy w regionie lotniska Warszawa/Modlin.

W marcu przewoźnik będzie świętował 10 lat na polskim rynku. Pierwsze połączenie Ryanair odbył między Wrocławiem a lotniskiem Stansted. Od tamtej pory przewiózł 35 mln pasażerów z Polski i rozwinął połączenia krajowe. W 30 lat od zainaugurowania linii Ryanair lata na 189 lotnisk w 30 państwach, dysponuje 320 samolotami  i dziennie odbywa 1600 połączeń. W tym roku przewoźnik planuje przewieźć ponad 100 mln pasażerów.

Aby uczcić 30 urodziny i znaczący rozwój w Warszawie, Ryanair ogłosił dziś promocyjną sprzedaż 100 000 biletów na całej siatce połączeń, w cenie zaczynającej sie od 79 zł na podróż w marcu i kwietniu. Bilety będą dostępne w sprzedaży do czwartku (12 lutego), do północy.

– Ryanair z przyjemnością ogłasza rekordową liczbę rezerwacji lotów z Warszawy, na wszystkich 33 połączeniach, na nadchodzący sezon letni, w tym na 8 nowych trasach do Aten, Kopenhagi, Fuerteventury, Glasgow, Gran Canarii, Lizbony, Madrytu i na Teneryfę co zapewni 2,5 mln klientów i  2 500 miejsc pracy w regionie Mazowsza. Aby uczcić rekordową liczbę rezerwacji ogłaszamy wielką wyprzedaż 100 000 biletów na całej siatce połączeń, w cenie zaczynającej się od 79 zł na podróż w marcu i kwietniu. Bilety będą dostępne w sprzedaży na naszej stronie internetowej ryanair.com do czwartku (12 lutego), do północy – powiedział Michael O’Leary z linii lotniczej Ryanair.

Related News

One Response

Leave a Reply
  1. Tadek
    Lut 19, 2015 - 05:35 PM

    Czekam na kontynuacje

© 2014-2018 TURYSTYKA24