Ryanair: Rodzic podróżujący z dzieckiem będzie musiał wykupić miejsce

Ryanair z dniem 1 września wprowadza obowiązek wykupienia miejsca przez rodzica podróżującego z dzieckiem.

Zgodnie z nową regułą, przynajmniej jedna z osób dorosłych podróżujących z dziećmi będzie miała obowiązek wykupienia miejsca w chwili rezerwacji biletów. Koszt wyboru miejsca dla osoby dorosłej wynosi 4€, miejsca dla dzieci poniżej 12 lat zostaną przydzielone bezpłatnie.

Od 1 września każdy pasażer podróżujący z dzieckiem (poniżej 12 lat) będzie musiał wykupić miejsce w samolocie, aby upewnić się, że podczas lotu będzie siedział razem z nim. Obowiązek nie będzie dotyczył pasażerów podróżujących z dziećmi powyżej 12 lat.

Ryanair, po rozpoczęciu sezonu wakacyjnego, podczas którego średnie obłożenie samolotów wynosi 94%, wprowadza nową inicjatywę – obowiązkową rezerwację miejsc dla dorosłych podróżujących z dziećmi (poniżej 12 lat). Zdarzało się bowiem, że dorośli podróżujący z dziećmi nie rezerwowali miejsc i dokonując odprawy decydowali się na bezpłatne, przydzielone losowo fotele, a ponieważ inni pasażerowie wybrali już miejsca, które chcą zająć, rodzice otrzymywali miejsca nie obok dzieci. Powodowało to konieczność przesadzania innych podróżnych w celu zapewnienia opieki dzieciom przez ich rodziców. Załogi pokładowe Ryanaira nie mogą przesadzać podróżnych, którzy zapłacili za wybrane przez siebie miejsca tylko dlatego, że inni podróżują z dziećmi i decydują się na losowo przydzielone fotele.

Obniżamy ceny za wybór miejsca w samolocie dla dziecka do 0, jednocześnie wprowadzając obowiązek wyboru fotela dla osoby dorosłej podróżującej z dzieckiem (opłata wyniesie 4€). Rozwiązanie spowoduje, iż latanie Ryanairem będzie jeszcze tańsze oraz łatwiejsze dla wszystkich podróżujących z dziećmi, którzy będą mieli pewność, że zajmą miejsca obok siebie. Ceny biletów Ryanair w tym roku zostały obniżone o 10%. Teraz Ryanair obniża cenę wyboru miejsca dla dziecka do 0. Wprowadzone zmiany dadzą pasażerom podróżującym z dziećmi gwarancję zajęcia miejsc obok siebie. Rozwiązanie pozwoli  rodzinom na wybór ulubionych miejsc w samolocie już na 30 dni przed wylotem. Podróżując najtańszą linią lotniczą w Europie, rodzice będą mieli pewność, że zajmą miejsca tuż obok swoich dzieci – tłumaczy Kenny Jacobs z Ryanair.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24