Ryanair wycofuje się z Lotniska Chopina

Ryanair złożył skargę do Komisji Europejskiej na Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zarządzające warszawskim Lotniskiem Chopina. Powodem jest utrudnianie wykonywania operacji lotniczych ze stołecznego portu.

Ryanair zdecydował też o zawieszeniu od marca przyszłego roku lotów krajowych z Lotniska Chopina do Wrocławia i Gdańska. Chodzi o alokację stanowisk, z powodu której przewoźnik ma problemy z wykonywaniem swoich operacji lotniczych.W lipcu PPL zaczął przesuwać przewoźnika na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut, przy długości lotu do Gdańska czy Wrocławia trwającej 40 minut. Połączenia krajowe Ryanaira są połączeniami o charakterze biznesowym i realizowane są 3 razy dziennie.W związku z tym Ryanair zapowiedział, że połączenia z Warszawy do Gdańska i Wrocławia będą realizowane tylko do końca sezonu zimowego. Łącznie w ciągu roku z połączeń tych korzystało około 600 tys. pasażerów.

Połączenia krajowe do Gdańska i Wrocławia z Lotniska Chopina były realizowane od 4 października ubiegłego roku. Wcześniej przewoźnik obsługiwał je z lotniska w Modlinie, jednak odległość, jaką pasażerowie musieli pokonać, by dojechać do podwarszawskiego portu, skutecznie utrudniała ich rozwój.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24