Ryanair zakończył rok z dużym zyskiem

W ubiegłym roku Ryanair obsłużył ponad 90,6 mln pasażerów, a zysk netto przewoźnika wzrósł o 66 procent, do 867 mln euro.

W zakończonym 31 marca roku podatkowym Ryanair odnotowały 5,65 mld euro przychodów (wzrost o 12 proc.). Przewiezionych zostało 90,6 mln pasażerów (wzrost o 11 proc. w skali roku). Jednym z celów przewoźnika na ten rok jest przełamanie bariery 100 mln pasażerów.

– Jest nam miło świętować trzydziestą rocznicę powstania linii ogłaszając wiadomość o 66-procentowym wzroście zysku, który pokazuje stabilnie rosnącą siłę Ryanaira – powiedział szef linii Michael O’Leary. Dodał, że sukces jest wynikiem strategii Always Getting Better, która skutecznie przekonała miliony klientów do skorzystania z usług przewoźnika.

Ryanair w ostatnim czasie stworzył nową stronę internetową i powiększył limity dla bagażów podręcznych. Zaoferował również taryfę biznesową w ramach której pasażerowie mogą dokonać m.in. wyboru miejsca oraz będą mogli zabrać bagaż rejestrowany.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego irlandzki przewoźnik obsłużył w ubiegłym roku w naszym kraju 6,53 mln pasażerów.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24