Salzburg: Jarmark bożonarodzeniowy

Salzburg to miejsce wyjątkowe, a świąteczne jarmarki mają w nim szczególny urok. Jak co roku do rodzinnego miasta Mozarta zjadą tłumy by pobuszować wśród kramów i napić się korzennego Glühwein.

Już trwa Jarmark Bożonarodzeniowy przy Placu Katedralnym i Rezydencji na salzburskim Starym Mieście i Jarmark Świąteczny przy Mirabellplatz roztaczają urok tradycji i kuszą świątecznymi smakami. Dźwięki słynnej kolędy „Cicha noc”, która została napisana i skomponowana w niewielkim miasteczku właśnie w okolicach Salzburga, potęgują świąteczny nastrój. Kolęda, po raz pierwszy zaprezentowana przez Franza Xavera Grubera i Josefa Mohra 24 grudnia 1818 w kościele pw. Św. Mikołaja w Oberndorfie niedaleko Salzburga, od niemal dwóch wieków porusza serca ludzi wszystkich narodowości i kultur.

Salzburski Jarmark Bożonarodzeniowy zakończy się dopiero 26 grudnia 2014. Do tego czasu pod rozgwieżdżonym niebem niesie się woń grzanego wina, odbywają się występy tradycyjnych chórów i zespołów dziecięcych. Jarmark świąteczny przed Pałacem Mirabell zakończy się w Wigilię.

Z kolei Hellbrunner Adventzauber to jarmark adwentowy przed Pałacem Hellbrunn. Romantyczny pałacowy dziedziniec, oświetlona pochodniami ścieżka i ogromny adwentowy kalendarz podsycają radość oczekiwania na gwiazdkę. Będą romantyczne kramy, świąteczne przysmaki, oryginalne pomysły na prezenty i sanie dla dzieci zaprzężone w prawdziwe renifery.

fot. Tourismus Salzburg

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24