Sanki w Dolinie Stubai

To świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Tory saneczkowe przebiegają przez malownicze lasy, mają ostre zakręty, są świetnie przygotowane i pozwalają cieszyć się jak dziecko dobrą zabawą na śniegu.

Dolina Stubai stanowi największy teren saneczkarski w Tyrolu z 11 naturalnymi torami saneczkowymi, spełniającymi surowe kryteria jakości i bezpieczeństwa, oraz 43 kilometrami tras. Tory dostępne są od wczesnych godzin porannych do popołudnia, a cztery z nich, dzięki oświetleniu, otwarte są także nocą. Dzięki temu każdy dzień urlopu można wykorzystać w pełni, zamieniając narty i deski na inny środek zimowego transportu.

Nocne zjazdy saneczkowe to wyjątkowe doświadczenie możliwe w ośrodku Serles przy Mieders
(2 razy w tygodniu), Elfer przy Neustift (3 razy w tygodniu) oraz w Schlick 2000 przy Fulpmes (w każdy czwartek). Tor z Gleinserhof do miejscowości Schönberg przez cały sezon zimowy jest oświetlany codziennie do godz. 0:30. Szczególnie romantyczna jest przejażdżka z Elfer do Pinnistal, ponieważ odbywa się przy nastrojowym świetle lamp naftowych.

Dolina Stubai jest pierwszym regionem w Tyrolu, który zdobył dla wszystkich swoich tras saneczkowych oznaczenie „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiegel” („Odznaka Tyrolskiego Naturalnego Toru Saneczkowego”). Odznaka ta gwarantuje, że tory spełniają wysokie kryteria jakości i bezpieczeństwa, wyznaczone przez region Tyrol.

Dolina Stubai posiada tory saneczkowe o różnej długości: są tu 2-kilometrowe trasy, jak ta z Gewöhre do wioski Telfes, ale też i ponad 6-kilometrowy zjazd z Elfer do Neustift. Średnie nachylenie torów wynosi ok. 11 %.  Do tras saneczkowych można się dostać pieszo lub podjechać kolejką linową.

Dwuosobowe sanki można wypożyczyć w sklepach sportowych w Neustift, Fulpmes i Mieders, na 3 stacjach kolejek linowych na Schlick 2000, Elfer i Serles oraz w większości schronisk górskich zlokalizowanych na początku tras. Koszt wynajmu sanek to ok. 5 EUR na 1 dzień.

Dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które od narciarskich stoków wolą zimowe wędrówki, spacery na rakietach śnieżnych czy jazdę na sankach, jest karta Stubai Winter Card. Ważna jest w dzień i nocy w okresie od grudnia 2014 r. do 28.03.2015 r., przez 5 z 7 dni, i umożliwia korzystanie z kolejek linowych na Schlick 2000, Serles i Elfer (wielokrotnie) oraz na lodowiec Stubai (1 wjazd i 1 zjazd dziennie). Kartę można kupić w kasie każdej z kolejek, a jej koszt dla osoby dorosłej to 91 EUR + 2 EUR kaucji za keycard.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24