Ski Dubai: Narty na pustyni i największy Snow Park na świecie

Ski Dubai to alpejska dolina na środku pustyni. Jest tu wszystko, co w klasycznym ośrodku narciarskim. Stoki, czarna trasa, rampa dla snowboardzistów, lodowa jaskinia a nawet alpejskie hutte na stoku serwujące pyszną gorącą czekoladę.

To pierwszy kryty ośrodek narciarski na Bliskim Wschodzie, wybudowany w Dubaju, miejscu gdzie klimat jest pustynny a temperatura na zewnątrz często przekracza 40 stopni ciepła. Tymczasem w Ski Dubai panuje stała temparatura kilka stopni poniżej zera. Ale aby przeżyć tu niezwykłą przygodę na śniegu nie trzeba mieć swojego sprzętu czy zimowego ubrania – mało kto myśli o tym wibierając się na wakacje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystko jest dostępne na miejscu w cenie biletu do ośrodka (trzeba kupić tylko dostępne na miejscu rękawiczki). Na miejscu znajduje się także sklep narciarski. Można tu również skorzystać z restauracji lub kawiarni z widokiem na stok.

Ten niezwykły ośrodek znajduje się w centrum handlowym Mall of the Emirates. Można tam dojechać samochodem przelotową ulicą Sheikh Zayed Road, a także metrem – stacja szybkiej kolejki znajduje się przy samym centrum handlowym.

Warto zarezerwować swoją wizytę wcześniej, zwłaszcza w przypadku lekcji nauki jazdy na nartach czy spotkania z pingwinami. Oglądanie pokazów pingwinów jest w cenie karnetu, ale jeżeli chcemy podziwiać je z bliska czy obserwować ich podwodne akrobacje, musimy dodatkowo wykupić specjalny karnet.

W Ski Dubai jest 5 torów o różnym stopniu trudności, z których najdłuższy ma 400 metrów. Góra na której zbudowano stoki ma 85 metrów wysokości i 80 m. szerokości. W sumie stok zajmuje 22 500 m2. Narciarzy na górę wwożą trzy wyciągi – krzesełko (czteroosobowa kanapa) i dwa orczyki. W ośrodku może jednocześnie przebywać 1500 osób. Na początkujących narciarzy czekają wykwalifikowani instruktorzy.

Największą atrakcją jest park śnieżny wielkości 3,000 metrów kwadratowych stworzony specjalnie z myślą o dzieciach. Jest to największy na świecie park śnieżny pod dachem. Poza zjeżdżaniem na nartach, można poszaleć na sankach, bobslejach, spotkać pingwiny, czy stoczyć się po zboczu w przezroczystej kuli śnieżnej (zorbing).

W Ski Dubai mieszka kolonia pingwinów. Kilka razy dziennie odbywają się Penguin Marches podczas których można podziwiać te niezwykłe zwierzęta z bardzo bliska.

Ski Dubai
Mall of the Emirates
ul. Sheikh Zayed, przy rozjeździe nr 4, wejście przez centrum handlowe
info@skidxb.com
www.skidxb.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24