Jak skutecznie promować lokal gastronomiczny?

Już 12 września o 19:00, w ramach festiwalu Jemy w Łodzi Food Fest 2017, w łódzkim Idea Hub odbędą się warsztaty z marketingu dla gastronomii. Agata Zarębska, współzałożycielka portalu jemywlodzi.pl, autorka książek o tematyce kulinarnej, doradzi przedsiębiorcom z Łodzi jak skutecznie promować lokal gastronomiczny.

Badania pokazują, że początki w branży gastronomicznej są trudne. Ponad połowa nowo otwartych restauracji upada w przeciągu trzech pierwszych lat. To branża, w której tradycyjne akcje reklamowe nie zawsze się sprawdzają, dlatego warto dowiedzieć się jakie działania pomogą wypromować lokal i utrzymać jego popularność wśród gości. W tym zakresie pomoc przedsiębiorcom świadczy Agata Zarębska – specjalistka od marketingu dla restauracji i współzałożycielka bloga jemywlodzi.pl

Podczas warsztatów w Idea Hub, łódzcy restauratorzy i managerowie, dowiedzą się jak planować i realizować działania marketingowe i promocyjne. Zaczerpną także wiedzy w jaki sposób dotrzeć do klientów i utrzymać ich lojalność oraz jak promować biznes gastronomiczny w Internecie.

– Odpowiednia lokalizacja, świetne jedzenie i nienaganna obsługa są oczywiście kluczowe dla sukcesu restauracji, ale na konkurencyjnym rynku nie zawsze bronią się same. Wymagają wsparcia skutecznymi działaniami marketingowymi, które pozwolą pozyskać klientów i utrzymać ich lojalność – mówi Agata Zarębska.

Współautorka portalu jemywlodzi.pl, na którym znajdują się recenzje łódzkich restauracji, zajmuje się doradztwem gastronomicznym i franczyzowym, pomaga opracowywać dokumentacje dla sieci rozwijających się. Dodatkowo prowadzi szkolenia z zakresu marketingu i promocji restauracji. Jest również współautorką książki pt. Łódzka kuchnia czterech kultur.

Warsztaty to wydarzenie towarzyszące dwytugodniowemu festiwalowi Jemy w Łodzi Food Fest 2017. Organizowany przez łódzki portal jemywlodzi.pl., festiwal odbędzie się w dniach 11 – 24 września. Podczas jego trwania będą miały miejsce spacery po specjalnych, tematycznych trasach kulinarnych,  premiera menu degustacyjnego haute cuisine, weekendowe uczty oraz warsztaty i spotkania ze znanymi osobowościami świata gastronomii zaproszonymi do Łodzi specjalnie z tej okazji.

O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych na adres: drewnowska@ihub.pl

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24