Słowacja: eventy wakacyjne w Wysokich Tatrach i na Liptowie

Lato w Tatrach Wysokich i na Liptowie zapowiada się ciekawie. Na turystów czeka tu mnóstwo nowych atrakcji, a gospodarze podtatrzańskich kurortów przygotowali ciekawe propozycje cenowe.

Tatry Wysokie i przylegający do nich od zachodu region Liptów, obejmujący fragment Tatr Zachodnich, Niżne Tatry, a także leżącą pomiędzy tymi pasmami malowniczą kotlinę, należą do najczęściej odwiedzanych miejsc u naszych południowych sąsiadów. Każdego lata setki tysięcy turystów przybywa tu w poszukiwaniu odpoczynku i odskoczni od pędu dnia codziennego. I każdy z nich znajduje to, czego szuka: jedni świetne miejsce do górskich wędrówek, inni – relaks nad wodą i w najlepszych kąpieliskach termalnych Europy Środkowej, a jeszcze inni – znakomicie przygotowane miejsca do uprawiania różnego rodzaju aktywności. Miejsca i atrakcji starcza dla wszystkich.

Jak co roku zapełnią się szlaki turystyczne prowadzące do wysokogórskich schronisk, na potężne tatrzańskie szczyty czy też wzdłuż malowniczych dolin z licznymi wodospadami. Słowackie Tatry Wysokie są znacznie rozleglejsze i pod wieloma względami atrakcyjniejsze od polskich. Tu wznoszą się wszystkie najwyższe wierzchołki, tu skupiają się najdziksze i najbardziej odludne doliny, tu wreszcie bytuje większość wysokogórskiej zwierzyny.
Od 15 czerwca są otwarte wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach Wysokich. Można nimi zdobyć wierzchołek Rysów czy też symbolicznego Krywania. Wielką atrakcją jest także wjazd koleją linową na szczyt Łomnicy – drugiego co do wysokości szczytu tatrzańskiego. Pobyt na szczycie trwa około 50 minut – wystarczająco dużo, by przyjrzeć się dokładnie granitowym kolosom i wypić kawę w małej kafejce znajdującej się w budynku stacji kolejki.

Największą liczbą odwiedzających w regionie cieszą się jednak nie tylko same góry, ale także leżące u ich stóp aquaparki – Tatralandia niedaleko Liptowskiego Mikulasza oraz leżący kilkanaście kilometrów od niej Gino Paradise w Beszeniowej.
Tatralandia to największy aquapark nie tylko pod Tatrami, ale w ogóle w całej Słowacji. Jest tu 14 basenów, w tym 9 całorocznych i ponad 30 rur i zjeżdżalni wodnych. Turystów przyciąga Tropical Paradise Tatralandia – wielka hala z prawdziwymi palmami, roślinnością z tropików, basenami z wodą morską i termalną oraz basenem do nurkowania z możliwością podziwiania kolorowego świata rybek morskich i koralowców. Propozycje wydarzeń w Tatralandii można zobaczyć TUTAJ.

W tym sezonie nie zabraknie nowości. Najciekawiej zapowiada się fala do surfowania. Jest to atrakcja przeznaczona dla amatorów adrenaliny i wszystkich entuzjastów nowych wyzwań. Specjalna konstrukcja umożliwi surfowanie na fali dochodzącej do 5,5 metra! Także początkujący będą mieć możliwość zmierzenia się z wielką falą – możliwy będzie tu body surfing, czyli pływanie na desce w pozycji leżącej. W ten sposób wszyscy będą mogli skosztować wolności, jaką odczuwają prawdziwi surferzy. Atrakcja zlokalizowana będzie w pobliżu zjeżdżalni Tornado i czynna od 15 lipca do końca wakacji. Szczegóły TUTAJ.

Zupełnie innego rodzaju doznań, ale też związanych z dużą dawką adrenaliny, dostarczy zapewne autodrom zlokalizowany w Funparku. 12 samochodów (mogących zabrać w sumie 24 osoby) „Bertazon Oslo” włoskiej produkcji zapewni maksymalne bezpieczeństwo nawet przy silnych zderzeniach, a dzięki dużej mocy i dynamice pozwoli naprawdę wyszaleć się na platformie o wymiarach 20 metrów na 10 metrów. Warto jeszcze w tym miejscu przypomnieć o symulatorze swobodnego spadania Hurricane Factory, który mieści się tuż obok aquaparku.

Najmłodsi goście Tatralandii z pewnością ucieszą się z nowej atrakcji, jaką jest zamek dla dzieci, z licznymi zjeżdżalniami i tajemniczymi przejściami. Jest on położony obok restauracji Medrano, która z kolei przyciąga olbrzymim tarasem z pięknym widokiem na Krywań, masyw Choča, Chopok czy taflę zbiornika Liptovska Mara. Inna nowa atrakcja dla najmłodszych to kolejka szynowa, z wagonikami w kształcie sympatycznych ciężarówek. Trzeba też wspomnieć o niedawno otwartej specjalnej saunie dla dzieci.

Z kolei Gino Paradise w Beszeniowej to 8 basenów z wodą termalną o temperaturze od 26°C do 39°C, z wodą zarówno przejrzystą, odfiltrowaną, jak i naturalnie mętną. Są też tu baseny kryte, a także mnóstwo zjeżdżalni. Beszeniowa chlubi się też pięknym kompleksem spa & welness z kilkunastoma saunami, komorą lodową i jacuzzi. Na początek wakacji aquapark przygotował niesamowity prezent dla dobrych uczniów − każdy z nich, który odwiedzi Gino Paradise w dniach 30.06–3.07.2015 roku i pokaże swoje wzorowe świadectwo, otrzyma wstęp Sea & Fun packet gratis!. Wystarczy, jeśli na świadectwie będzie miał same piątki lub szóstki. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie kompleksu.

Miłośników obu aquaparków ucieszy z pewnością fakt wprowadzenia w tym sezonie karnetu na całe lato, wspólnego dla obu obiektów. Całosezonowy aquapass LATO 2015 obowiązuje w aquaparku Tatralandia i w Gino Paradise Bešeňová w terminie od 12.06 do 15.09.2015 roku. Obejmuje całodzienny wstęp Fun Packet w Tatralandii i Sea & Fun Packet w Beszeniowej. W kasie kosztuje 119 euro dla osoby dorosłej, 109 euro dla juniorów, studentów i seniorów oraz 89 euro dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Ale dla posiadaczy karnetów GoPASS – odpowiednio 99, 89 i 79 euro. W sumie to 106 dni świetnej zabawy w wodzie i relaksu już od 0,75 euro za dzień dla 1 osoby. Oczywiście, warto pamiętać, że GoPASS daje dużo więcej zniżek, zarówno w restauracjach, wypożyczalniach sprzętu sportowego, jak i przy zakwaterowaniu.

Inną ciekawą propozycję jest Multiticket FUN TATRY przeznaczony dla wszystkich miłośników zabawy w basenach i górskich aktywności. Obejmuje bilet na wjazd na szczyt Chopoka (w obie strony), skąd można wyruszyć na jeden z okolicznych wspaniałych pod względem krajobrazu szlaków lub odpocząć w widokowej restauracji Rotunda, a także całodzienny wstęp do 2 aquaparków: Fun Packet w Tatralandii i całodzienny wstęp Sea & Fun Packet do Gino Paradise Bešeňová. Multiticket można wykorzystać w ciągu 4 dni od zakupu. Cena biletu dla osoby dorosłej (przy zakupie online) – 58 euro, dla juniorów, studentów i seniorów – 50 euro, a dla dzieci (3–12 lat) – 39 euro.

Natomiast jeśli ponad relaks w basenach przedkładamy miłość do górskich wędrówek, warto w podobnej cenie nabyć Multiticket TRIP TATRY. Obejmuje on bilet w 2 strony na kolejkę kabinową na trasie Tatrzańska Łomnica–Staw Łomnicki oraz bilet w 2 strony na kolejkę naziemną na trasie Stary Smokowiec–Hrebienok lub Jezioro Szczyrbskie–Solisko (do wyboru), a także całodzienny wstęp Tropical Packet do Tatralandii lub całodzienny wstęp Sea & Fun Packet do aquaparku Gino Paradise w Beszeniowej. Także ten Multiticket można wykorzystać w ciągu 4 dni od zakupu.

fot. materiały prasowe Tatralandia

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24