Słowacja na sportowo

Sezon zimowy w Wysokich Tatrach Słowacja zaczyna z fantazją. Na wysokości 2634 m n.p.m. rozegrano deblowy mecz tenisowy o puchar Łomnicy.

Jana Čepelová  wraz z Anna Karolína Schmiedlovou  i dwóch zawodników Andrej Martinov wraz  Norbertem  Gombošev  z pierwszej dwusetki ATP zagrało pod okiem światowych sław Mariána Vajdy i Branislava Stankoviča.
Ale zima na Słowacji, to przede wszystkim narty. Już od najbliższej soboty będzie można jeździć na nartach w Strbskim Plesie na trasach Esíčko, Turistická a Spojka a w Tatrzańskiej Łomnicy będzie otwarta trasa ze Skalnatého plesa na Štart.
Kto wybierze się w Wysokie Tatry będzie miał gwarancję 24 km tras zjazdowych w tym 13 km łatwych niebieskich tras dla rodzin z dziećmi. 20 km technicznie naśnieżanych tras zapewnia dobre warunki przez 5 miesięcy w roku. Goście będą mieli tej zimy do dyspozycji 20 kolejek i wyciągów, bezpłatny parking w Tatrzańskiej Łomnicy, najnowocześniejszą 15-miejscową kolej linową na Łomnicki Staw, 60 km tras biegowych, szkoły narciarskie Tatry Motion i 5 sklepów sportowych.

U nas jak mawiacie „nuda się nie uda”
Juraj Chovaniak, dyrektor ośrodka w Wysokich Tatrach.

Wypada też wspomnieć, ze Słowacy wprowadzili wygodny sposób sposób rezerwacji i zakupu karnetów, oraz noclegów na stronie: www.gopass.sk

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24