Słowacja: nowe połączenie kolejowe z Warszawy

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie kolejowe z Warszawy do słowackiej Žiliny. To najszybsze połączenie stolicy z naszym południowym sąsiadem i duże udogodnienie dla wybierających się na Słowację na narty.

Podróż z Warszawy do Žiliny przez Katowice, czeski Bohumín i Čadcę trwa 5:53 min. Jest to obecnie najlepsze i najszybsze połączenie ze stolicy Polski na Słowację. Z Žiliny jest natomiast bardzo dobre połączenie kolejowe i autobusowe z innymi regionami turystycznymi na Słowacji.

To doskonała informacja dla wszystkich tych, którzy planują zimowy wypoczynek na słowackich stokach połączony z relaksem w kąpieliskach termalnych. Dojazd z Warszawy do słowackich ośrodków narciarskich będzie teraz o wiele szybszy i wygodny. Tym samym podróż z Warszawy do ośrodków Veľká Rača-Oščadnica czy Vratna Mała Fatra trwa około 6:30 min, do Jasnej pod Chopokiem około 7:30 min a do Tatrzańskiej Łomnicy około 8 godz.

To również bardzo dogodne połączenie dla osób, którzy wybierają się do słowackich uzdrowisk z leczniczymi wodami termalnymi takich jak Rajecke Teplice, Turcianske Teplice, czy Piestany. Czas jazdy z Žiliny do uzdrowiska Rajecke Teplice www.spa.sk trwa tylko 30 min., do Turczańskich Teplic www.therme.sk około 45 min. a do uzdrowiska Piestany www.spapiestany.sk 1:40 min. Rozkład jazdy pociągów i autobusów na Słowacji znajduje się na stronie www.cp.sk.

Cena biletu z Warszawy do Žiliny w jedną stronę wynosi 220 PLN. Bilet powrotny kosztuje 320 PLN. Dzieci do 4 lat podróżują gratis, a dzieci do lat 12 otrzymują zniżkę 50%. 

Related News

One Response

Leave a Reply
  1. Marek
    Sty 08, 2015 - 12:09 PM

    Czego tak drogo. Bilet z Żiliny do Pragi ( Czechy) to koszt 15 Euro, do Bratysławy – 6,60 Euro . A do Warszawy aż 54 Euro. Chore ceny PKP…..

© 2014-2018 TURYSTYKA24