Słowackie Tatry gotowe na lato

Słowackie niskie i wysokie Tatry mają na ten sezon jeszcze bogatszą ofertę, która zadowoli nawet najbardziej wybrednego turystę.

W trzeci weekend czerwca, w Tatralandii odbędzie się uroczyste otwarcie słowackiego, letniego sezonu. W dniach 18-19 czerwca tegoroczne wakacje rozpocznie już dobrze znana i lubiana Summer battle opening, w której przewidziano różnorodną rozrywkę zarówno dla Polaków jak i Słowaków oraz Czechów a także wszystkich innych narodów lubiących dobrą zabawę w strumieniach wody i pięknych tatrzańskich pejzażach. Właściciel Tatralandii – spółka Tatry Mountain Resorts oferuje również wczasowiczom wiele nowości i atrakcyjnych imprez.

Jedną z większych nowych atrakcji jakie czekają miłośników tatrzańskiego aquaparku jest Cyrk JO z przebogatym repertuarem. Otóż od 1 lipca do 3 września br., nie tylko każdego dnia ale i trzy razy dziennie będą się odbywały 20 – 25 minutowe występy. Na tym nie koniec, bo dodatkowy, wieczorny repertuar obejmuje aż dwie godziny i 30 minut pokazów i sztuczek. Ten program będzie dostępny co najmniej dwa razy w tygodniu.
Ponadto na miłośników adrenaliny czeka symulator surfowania – na sztucznych falach o egzotycznych nazwach – Waikiki i Maui – możemy się świetnie bawić jak i nauczyć sztuczek surferów. Najmłodsze pociechy z pewnością spędzą świetny czas na zabawie w odnowionym zamku  i pokoju karaibskim a amatorzy wellness&SPA – odnowią swoje ciała i dusze w Świecie Saun Wellness.

– Choć lato rozpoczyna się dopiero za miesiąc, już teraz odwiedzających region Wysokich i Niskich Tatr czeka dużo zabawy i adrenaliny: przejazdy kolejkami linowymi, park rowerowy z najtrudniejszym czarnym torem biegnącym wzdłuż wyciągu krzesełkowego Zahradky – Rovna hola na Chopoku, przejazdy wózkami górskimi na wysokości, 2 004 m.n.p.m., pływanie łódką na Biela Put, skoki na bungee – trampolinie oraz inne zabawy w Dragon Demian – Drakoparku na Chopoku – zapowiada Juraj Chovaňák dyrektor marketingu z TMR a.s. Lato już się zaczęło również na Jeziorze Szczyrbskim, gdzie można wypożyczyć łódkę i pływać samodzielnie lub pod okiem doświadczonych opiekunów – dodaje Chovaňák.

Nowością w czasie tegorocznych wakacji będzie letni park Maxiland Summer park, znajdujący się naprzeciw klubu „Happy End” w ośrodku Jasna, w Niskich Tatrach – Maxiland oferuje wyjątkową zabawę dla całej rodziny: zorbing, trampolina, mini golf, lub slackline – to tylko niektóre z rozrywek – mówi Sylvia Artzová odpowiedzialna za marketing w ośrodku Jasna pod Chopokiem.
Z kolei w Wysokich Tatrach, Tatrzańska Łomnica udostępniła na Łomnickim Stawie (Skalnaté pleso) nowy dziecięcy kryty park zabaw – Koziołkowo. Niewykorzystana przestrzeń pierwotnej górnej stacji kolejki linowej zmieniła się na kryty park zabaw z mnóstwem drabinek, zjeżdżalni, basenów wypełnionych kolorowymi piłkami i częścią odpoczynkową dla rodziców.
Także w tym roku, ale w nowej, ulepszonej formie, na rodziny z dziećmi czekają niezwykłe przygody w Tatrzańskiej Dzikolandii. Znów wzbogacone, nowe przygody, ale ciągle trzymające w napięciu etapy rozmieszczone w całych Tatrach. Dzieci w formie nauki przez zabawę poznają najpiękniejsze i najbardziej interesujące miejsca w Tatrach. Ich przewodnikami i pomocnikami będą: świstak Jurko, orzeł Karol, niedźwiedź Kuba i kozioł Pirin. Ponadto, na małych brzdąców przy stacji kolejki w Starym Smokowcu czeka trampolina a na Hrebienku można zjeżdżać na gumowej oponie po stumetrowym torze, oraz „arena” dla łuczników oraz trasy motorowerowe.
Szczegółowe informacje na temat atrakcji turystycznych w Tatrach znajdziecie na:
www.vt.sk  i www.jasna.sk  i www.tatralandia.sk

Zdjęcia: TMR a.s., Marek Hajkovsky

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24