Spływ Chodelką ma być bardziej atrakcyjny

Do końca kwietnia 2019 roku ma zostać zrealizowany „projekt kajakowy” na rzece Chodelka, z infrastrukturą dla miłośników spływów.  Dotąd w kilku miejscach kajaki trzeba było przenosić. Po zrealizowaniu projektu ma być wygodniej.

Chodelka, prawy dopływ Wisły, płynie na długości 49,3 km. Ceniona jest za naturalność i brak widocznej ingerencji człowieka. Jest kręta, zarośnięta i niezbyt głęboka. Teraz ma jeszcze zyskać na atrakcyjności. Trasa projektowanego spływu ma długość 17,31 km i przebiegać będzie przez trzy gminy: Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

W ramach projektu wykonane zostaną wejścia i zejścia do rzeki, pomosty drewniane tzw. przystanie przy korycie rzeki Chodelki oraz miejsca postojowe w miejscowościach Pomorze, Chodlik i Podgórz, wyposażone m.in. w zadaszoną wiatę, stoły, ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Liderem projektu jest Gmina Karczmiska, której przedstawiciele jesienią ubiegłego roku podpisali umowę z Zarządem Województwa Lubelskiego o dofinansowanie projektu pod nazwą „Turystyczne zagospodarowanie doliny rzeki Chodelki w celu organizacji rekreacyjnych spływów kajakowych”. Wartość projektu wynosi 251 285,65 zł. Przetarg wygrała firma z Radomia.

Więcej na: https://www.kazimierzdolny.pl

Fot.: https://pixabay.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24